Вчені знайшли причину, чому депресія по-різному впливає на жінок і чоловіків

Вчені знайшли причину, чому депресія по-різному впливає на жінок і чоловіків

Група вчених з Університету Лаваля завдяки проведеним дослідженням виявила, чому депресія по-різному впливає на жінок та чоловіків.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Вчені виявили зміни, розташовані у різних частинах мозку для кожної статі. Вони також визначили потенційний біомаркер депресії у жінок.

«Чоловіки і жінки страждають від депресії по-різному», – говорить провідний автор дослідження Каролін Менар, професор медичного факультету Університету Лаваля та науковий співробітник Центру дослідження мозку CERVO.

Вона додає: «У жінок захворювання зустрічається вдвічі частіше, симптоми інші, а реакція на антидепресанти не така, як у чоловіків. Ми вирішили з’ясувати, чому так відбувається».

Канадські вчені виявили розчинний Р-селектин у більш високих концентраціях у крові самок мишей із симптомами депресії.

Вони запропонували використовувати розчинний Р-селектин як біомаркер депресії. Його можна застосовувати для скринінгу та діагностики депресії. Крім того, від підходить для вимірювання ефективності методів лікування депресії.

Вчені планують провести додаткові клінічні дослідження серед великої групи людей, аби підтвердити надійність нового біомаркера депресії.

Нагадуємо, лікар розкрила причину, чому жінки та чоловіки люблять по-різному.

Джерело: Ракурс

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook