Вчені запропонували новий спосіб, як посилити дію антибіотиків

Наночастинки срібла – це частинки розміром від 2 до 100 нм, що містять близько 20-15000 атомів срібла. Зазвичай вони використовуються в медицині для лікування ран та опіків.

Нове дослідження вчених з Університету Флориди показало, що невелика кількість наночастинок срібла в поєднанні з низькою дозою звичайного антибіотика пригнічує ріст стійких до ліків бактерій.

Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Microbiology.

Інфекції, стійкі до антибіотиків, щороку вбивають понад мільйон людей у ​​всьому світі.

У цьому дослідженні дослідницька група перевірила, чи посилюють наночастинки срібла дію антибіотиків.

«Ми виявили, що наночастинки срібла та антибіотики широкого спектру дії – аміноглікозиди, працюють разом синергетично», — сказав автор дослідження Даніель Чиж.

«У поєднанні з невеликою кількістю наночастинок срібла кількість антибіотика, необхідного для пригнічення бактерій, зменшилася в 22 рази, що говорить нам про те, що наночастинки роблять препарат набагато ефективнішим», — пояснив Чиж.

Він додає: «Крім того, аміноглікозиди можуть мати негативні побічні ефекти, тому використання наночастинок срібла може дозволити знизити дозу антибіотика, зменшуючи ці побічні ефекти».

За останні кілька десятиліть надмірне використання антибіотиків призвело до появи стійких до антибіотиків бактерій і зниження ефективності ліків. Результати дослідження показують, що наночастинки срібла мають потенціал відновити ефективність деяких із цих ліків.

Спираючись на результати дослідження, вчені планують отримати дозвіл FDA на проведення клінічних випробувань і згодом отримати патент на виготовлення антимікробних ліків з додаванням наночастинок срібла.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook