Вчені виявили препарат, який може боротися навіть зі стійкими бактеріями

Бактерії адаптуються до антибіотиків, стаючи з часом дедалі стійкішими.

Вчені з Ратґерського університету вивчили особливо заразний штам пневмонії, названий карбапенем-резистентним комплексом Acinetobacter baumannii-calcoaceticus (ABC), яким пацієнти лікарень часто заражаються під час лікування інших захворювань. Види A. baumannii очолюють список пріоритетних патогенів ВООЗ.

Результати дослідження опубліковані в журналі The Lancet.

У дослідженні взяли участь понад 150 пацієнтів. Їм було призначено препарат іміпенем-циластатин. Потім їм призначили або загальноприйняте лікування — колістин, або комбінацію сульбактам-дурлобактам. Через чотири тижні оцінювали рівень смертності в кожній групі.

Із 63 пацієнтів, які отримували комбінацію сульбактам-дурлобактам, 12 померли, що становило 19% смертності. І навпаки, колістин виявився менш успішним: 20 із 62 пацієнтів (32%) не вижили. Попередні результати показують, що нова комбінація препаратів може зрівнятися з ефективністю колістину в запобіганні летального результату при ABC.

Перевага нової комбінації полягає в її більш м’якому впливі на пацієнтів. Сульбактам-дурлобактам спричиняє значно менш серйозні побічні ефекти.

Нова схема також вирізняється простотою застосування. Тоді як дозування колістину залежить від ваги пацієнта, сульбактам-дурлобактам може вводитися в стандартному дозуванні, що знижує ризик помилок.

Наразі дурлобактам ще не отримав схвалення, але після багатообіцяючих результатів випробувань Консультативний комітет з протимікробних препаратів рекомендував схвалити його для лікування ABC. Якщо ця рекомендація принесе свої плоди, новий комбінований препарат може потрапити до пацієнтів раніше, ніж очікувалося.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook