Вчені винайшли «ліки» від старіння м’язів

Американські біологи у результаті досліджень виявили, що білок NANOG може відновлювати м’язову тканину дорослого організму. Свої спостереження вони опублікували в журналі Science Advances.

Що відомо?

Згідно з даними, знайдена сполука збільшує регенерацію м’язової тканини за рахунок активації попередників м’язових клітин, які називаються міогенними. Отримана інформація дає уявлення про основні механізми, пов’язані з регенерацією і зростанням м’язів, що може допомогти спортсменам, а також людям похилого віку більш ефективно регенерувати тканини.

Група вчених під керівництвом Арефа Шахіна з Університету штату Нью-Йорк дослідила, як NANOG впливає на процес регенерації. Досліджувана сполука – це білок ембріональних стовбурових клітин, який бере участь в синтезі ДНК. Він відповідає за відновлення клітин. Як виявилось, білок може призупинити старіння міогенних попередників дорослого організму. Досліди на мишах показали позитивний результат. У тварин, м’язи яких виробляли NANOG, знизилося число пошкоджень ДНК, а також в їх м’язовій тканині збільшилася кількість міогенних попередників і нових м’язових волокон.

За словами науковців, спостереження цього дослідження допоможуть в розробці нових методів лікування. Зокрема, прискорення відновлення м’язів після травм і поліпшення м’язової функції.

Джерело: Science Advances


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook