Насильство в дитинстві

Вчені розповіли, які захворювання можуть бути у дорослих, які зазнали насильства у дитинстві

Фізичне та психологічне насильство в дитинстві збільшують ризик розвитку ожиріння, діабету 2 типу, високого рівня холестерину, що, у свою чергу, збільшує ризик серцево-судинних захворювань. До такого висновку прийшли вчені із Унівіреситету Еморі.

Нове дослідження показало, що фактори ризику серцево-судинних захворювань та інсульту були вищими серед дорослих, які сказали, що зазнавали жорстокого поводження в дитинстві.

Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of the American Heart Association.

«Наші результати демонструють, як негативний та позитивний досвід, який ми отримуємо у дитинстві, можуть мати довгострокові наслідки для серцево-судинної системи у дорослому віці», – сказала головна авторка дослідження Ліліана Агуайо.

У учасників дослідження запитали, як часто з ними в дитинстві жорстоко поводилися, як часто їх лаяли або били батьки. Як виявилось:

  1. Ризик діабету 2 типу був на 81% вищим серед чоловіків, які повідомляли про епізодичне/часте жорстоке поводження в дитинстві.
  2. У чоловіків і жінок, які сказали, що зазнавали жорстокого поводження і виросли в неблагополучній сім’ї, ймовірність розвитку високого рівня холестерину був на 3,5% вищим в порівнянні з тими, хто не повідомляв про жорстоке поводження в дитинстві.

Вчені вважають, що необхідні подальші дослідження, щоб краще зрозуміти механізми, що пов’язують жорстоке поводження в дитинстві та сімейне середовище з ймовірними факторами ризику серцево-судинних захворювань.

Раніше ми писали, вчені з’ясували, що зріст людини може впливати на її самопочуття та на її здоров’я.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook