Фізичне та психологічне насильство в дитинстві збільшують ризик розвитку ожиріння, діабету 2 типу, високого рівня холестерину, що, у свою чергу, збільшує ризик серцево-судинних захворювань. До такого висновку прийшли вчені із Унівіреситету Еморі.
Нове дослідження показало, що фактори ризику серцево-судинних захворювань та інсульту були вищими серед дорослих, які сказали, що зазнавали жорстокого поводження в дитинстві.
Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of the American Heart Association.
«Наші результати демонструють, як негативний та позитивний досвід, який ми отримуємо у дитинстві, можуть мати довгострокові наслідки для серцево-судинної системи у дорослому віці», – сказала головна авторка дослідження Ліліана Агуайо.
У учасників дослідження запитали, як часто з ними в дитинстві жорстоко поводилися, як часто їх лаяли або били батьки. Як виявилось:
- Ризик діабету 2 типу був на 81% вищим серед чоловіків, які повідомляли про епізодичне/часте жорстоке поводження в дитинстві.
- У чоловіків і жінок, які сказали, що зазнавали жорстокого поводження і виросли в неблагополучній сім’ї, ймовірність розвитку високого рівня холестерину був на 3,5% вищим в порівнянні з тими, хто не повідомляв про жорстоке поводження в дитинстві.
Вчені вважають, що необхідні подальші дослідження, щоб краще зрозуміти механізми, що пов’язують жорстоке поводження в дитинстві та сімейне середовище з ймовірними факторами ризику серцево-судинних захворювань.
Раніше ми писали, вчені з’ясували, що зріст людини може впливати на її самопочуття та на її здоров’я.
Джерело: ScienceDaily