зимовий холод

Вчені розповіли, як зимовий холод впливає на організм людини

Науковці озвучили всі ризики — від впливу на імунну систему та серцевих нападів до тривоги та депресії.

Незважаючи на те, що морозна зимова погода є цілком нормальним явищем, сильні морози несуть загрозу для нашого організму.

Вчені зібрали кілька фактів про те, як морозна зимова погода діє на наш організм.

Серцеві захворювання

Дослідження показує, що серцеві напади та інсульти трапляються вдвічі частіше під час холодів, які тривають чотири та більше днів. Це пов’язано з тим, що наші кровоносні судини звужуються – це відповідь нашого організму на холод, оскільки він намагається зберегти тепло. Цей процес називається вазоконстрикцією, при якій підвищується кровоносний тиск та частота серцевих скорочень. Це пов’язано з тим, що нашому серцю доводиться працювати з більшим навантаженням, щоб продовжувати перекачувати кров по тілу.

Крім того, за словами медиків, у відповідь на зниження температури наша кров стає густішою – організм виробляє більше тромбоцитів у відповідь на холод, що в рази збільшує ризик розвитку тромбів.

Імунна система

Пік сезону грипу та ГРВІ припадає на холодні місяці, частково це пов’язано з тим, що люди проводять менше часу на відкритому повітрі і все більше — в закритих приміщеннях, що погано провітрюються. Все це збільшує ймовірність того, що заражена людина передасть вірус іншим. Однак ще одним винуватцем сплеску респіраторних захворювань сміливо можна назвати холод, який пригнічує імунну систему, тим самим збільшуючи ризик зараження та ускладнюючи боротьбу організму із інфекцією.

Дослідження показує, що наша імунна система особливо страждає в розпал зими — холодне повітря вбиває мільярди вірусів та бактерій, які борються з респіраторними вірусами в носі. До речі, деякі вчені вважають, що навіть просте перебування носа в теплі, наприклад, замотатися в шарф, може знизити ризик підхопити респіраторне захворювання.

Проблеми з диханням

Вчені відзначають, що холодне повітря може бути особливо небезпечним для людей з респіраторними захворюваннями, наприклад, астмою та хронічною обструктивною хворобою легень. Це пов’язано з тим, що дихальні шляхи звужуються, а легені стискаються при вдиханні холодного повітря, що може призвести до:

  • затрудненого дихання;
  • хрипів;
  • кашлю;
  • нападів астми.

Загострення артриту

Дев’ять із десяти людей, які страждають від артриту, кажуть, що біль і скутість рук, стегон і колін посилюються в холодну погоду. Дослідники вважають, що це пов’язано з тим, що холодна погода знижує температуру суглобів, що робить їх більш рухливими. Крім того, дослідження показує, що низькі температури також підвищують чутливість до болю.

Депресія та тривога

Дослідники вважають, що депресія є непрямим наслідком холоду. Вчені дійшли висновку, що сильний холод може сприяти розвитку цього стану або посилити вже існуючу депресію.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook