ультраоброблена їжа

Чіпси, піца і печиво негативно впливають на роботу мозку

За даними дослідників, найнебезпечніші продукти – це чіпси, піца та печиво. Такі продукти викликають компульсивне вживання та негативно впливають на роботу мозку.

Так, вчені попереджають про негативний вплив чіпсів, піци та печива на мозок людини. Зокрема, вони помітили зниження когнітивних здібностей у людей, які вживають “ультраоброблену” їжу.

Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Neurology.

У новому дослідженні взяли участь 11000 людей у віці 52 роки. Вчені спостерігали за учасниками протягом 8 років. Виявилось, що ультраоброблена їжа знизила когнітивні здібності на 28% у людей, які часто її вживали.

Зазначається, що ультраоброблені продукти містять багато шкідливих інгредієнтів, таких як цукор, сіль, жир, штучні барвники та консерванти.

Вчені вважають, що потрібні додаткові дослідження, щоб підтвердити, чи справді велике споживання ультраоброблених продуктів безпосередньо шкодить мозку.

«На даний момент у нас немає нейровізуалізації, щоб підтвердити ці гіпотези, але ми плануємо майбутні дослідження, щоб зрозуміти механізми, за допомогою яких ультраоброблені продукти знижують когнітивні здібності», – сказала автор дослідження Наталія Гомес Гонсалвес.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook