covid-19

Вчені дали 3 ймовірних сценарії розвитку пандемії коронавірусу до 2027 року

Міжнародна наукова рада виклала три ймовірних сценарії розвитку пандемії коронавірусу, які можуть відбутися до 2027 року.

Про це повідомляє видання Science Alert.

Звіт міжнародної наукової ради (ISC) написаний групою з 20 експертів у галузі охорони здоров’я, вірусології, економіки, поведінкових наук, етики та соціології. Вчені розповіли про можливі сценарії розвитку пандемії:

Перший сценарій

Якщо відсоток людей, повністю вакцинованих проти COVID-19, збільшиться до більш ніж 80% у всьому світі, можна буде врятувати багато життів і знизити ризик появи нових штамів. Але навіть при такому оптимістичному сценарії коронавірус не зникне, але його поширення стане набагато керованішим.

Другий сценарій

Він передбачає те, що рівень вакцинації в усьому світі буде нижче 70%. Новий коронавірус може стати ендемічним з сезонними спалахами, які перевантажать лікарні в багатьох країнах і зажадають “оновлених вакцин і використання противірусних препаратів”. Найбільше постраждають вразливі люди, такі як жінки, діти та люди похилого віку. Тим часом країни з низьким рівнем доходу зіткнуться з майбутнім колапсом системи охорони здоров’я.

Третій сценарій

Це найгірший сценарій розвитку пандемії, при якому менше ніж 60% населення світу будуть повністю вакциновані від COVID-19, а бідні країни матимуть обмежений доступ до вакцини та противірусних препаратів.

Нагадуємо, новий штам коронавірусної інфекції, який вже вирує у Китаї, загрожує Україні.

Джерело: Уніан

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook