вакцина

Вакцини Janssen і Moderna змінили назви: як ці зміни вплинуть на COVID-сертифікат?

З 29 липня 2022 року у зв’язку зі змінами в реєстрації виробників вакцини Janssen і Moderna змінили назви. У МОЗ розповіли, як зміна назви вплинула на COVID-сертифікат.

Зазначається, що вакцину Janssen було перейменовано в Jcovden, а вакцина Moderna змінила назву на Spikevax.

У МОЗ роз’яснили, що це означає для тих, хто вже зробив щеплення цими вакцинами.

«Якщо ваш COVID-сертифікат був згенерований до цієї зміни назв, він усе одно дійсний. Здійснювати повторну генерацію документа чи перевипускати його pdf-версію не потрібно. Усі раніше випущені сертифікати зберігають чинність», – йдеться в повідомленні на сайті.

Зокрема, навіть якщо на ампулі вакцини ви бачили одну з цих назв, а у COVID-сертифікаті – іншу, то відобразилась правильна змінена назва.

Зміни носять виключно юридичний характер і не впливають на якість, склад вакцин чи їхню дієвість.

Також вакцинованим українцям варто знати, що, якщо вони щепились новою вакциною ComirnatyTM Tris/Sucrose, в COVID-сертифікаті все одно буде відображатись назва Comirnaty, оскільки це та ж вакцина, тільки в більш зручній формі транспортування та збереження.

У МОЗ також нагадали, що наразі в Україні доступні лише 3 вакцини проти COVID-19: Comirnaty від Pfizer, CoronVac та Jcovden від Johnson & Johnson. Зокрема, 100 тисяч останньої були завезені в Україну 4 серпня в межах міжнародної ініціативи COVAX. Вакцина вже розподілена та доставлена в 21 область та місто Київ.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook