В Україні планують заборонити рекламу ліків

Рада національної безпеки і оборони доручила Кабінету міністрів України встановити мораторій на рекламу медикаментів до 1 січня 2024 року. 18 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №369/2021, яким ввів в дію рішення РНБО від 30 липня 2021.

Деталі

Віддповідно до рішення РНБУ,  уряд має до 1 грудня 2021 року розробити й затвердити «Стратегічний план розвитку системи охорони здоров’я на період до 2030 року». Він має визначити чіткі механізми для забезпечення рівного доступу українців до своєчасної, безпечної і якісної екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, а також реабілітації в сфері охорони здоров’я.

Цей план передбачає:

  • введення з 1 січня 2022 року індикаторів якості надання первинної медичної допомоги;
  • започаткування ефективної системи моніторингу надання медичних послуг;
  • посилення кримінальної відповідальності за підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я;
  • поетапне включення до тарифів на медичні послуги вартості лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів для надання медичних послуг у рамках ПМГ у закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та ін.

Окрім цього, задля захисту українців від шкідливого впливу самолікування передбачається запровадження до 1 січня 2024 року мораторію щодо наведення у теле-, радіопередачах, засобах масової інформації будь-яких відомостей рекламного характеру про лікарські засоби, медичні вироби, методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації. Аргументація – бажання мінімізувати шкідливий вплив самолікування на здоров’я.

Одночасно планується посилити контроль за дотриманням правил видачі рецептурних ліків.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook