туберкульоз

В Україні найбільша кількість виявлених випадків туберкульозу в європейському регіоні

Лучіка Дітіу, виконавчий директор партнерства «Зупинити туберкульоз» сказала, що економічні наслідки COVID і війна в Україні мають «великий вплив» на зусилля в лікуванні людей з туберкульозом і діагностики нових випадків.

За її словами, наразі Україна має найбільшу кількість хворих на туберкульоз у європейському регіоні – 34 000 – а також велику кількість хворих на стійкий до ліків туберкульоз.

Про це вона сказала на прес-конференції в четвер.

«Це чудово, той факт, що український народ насправді демонструє дивовижну стійкість, роблячи все можливе, щоб підтримувати послуги з лікування туберкульозу, – сказала Дітіу. – Але очевидно, що багато людей покинули країну».

Тим не менш, за її словами, було докладено значних зусиль для виявлення хворих, але всі стурбовані зменшенням доступу до лікування людей в Україні.

Дітіу сказала, що ситуація з хворими на туберкульоз через триваючі бойові дії та крах більшої частини системи охорони здоров’я «імовірно схожа на бомбу, що може вибухнути».

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я ООН Тедрос Гебреєсус заявив у відеозверненні до учасників зустрічі, що COVID-19 «перевернув наш світ» на три роки, і на додаток до мільйонів смертей він позбавив мільйони людей необхідних послуг з охорони здоров’я, в тому числі при туберкульозі.

Джерело: ukrainian.voanews.com


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook