інсуліни

В Україні майже 11 тисяч аптек відпускають інсулін за програмою реімбурсації

В Україні 10,8 тис. аптек відпускають інсулін за програмою реімбурсації, ще в понад 12,5 тис. аптек пацієнти з цукровим діабетом другого типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Про це на заходах до Всесвітнього дня боротьби з діабетом, які відбулися в Укрінформі, сказала заступниця голови НСЗУ Тетяна Бойко.

«До того, як НСЗУ почала адмініструвати програму реімбурсації інсулінів, у доступі у пацієнтів на всю Україну було 1400 аптек, де відпускали інсулін. У перші місяці, як почалася програма реімбурсації, 5 300 аптек з’явилося в програмі. Наразі в програмі працює 10 800 аптек, які за програмою реімурсації відшкодовують ліки, це у вісім разів більше, ніж було», – сказала Бойко.

За її словами, у січні 2022 року 187 тис. пацієнтів безоплатно отримували інсулін за програмою реімбурсації, зараз – більше 214 тис.

Бойко нагадала, що до програми реімбурсації включено 45 торгових назв препаратів інсуліну. За відпущені інсуліни з початку 2022 року НСЗУ відшкодувала аптекам понад 1 млрд 290 млн грн.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook