В столиці з’явилася вулиця на честь київської династії аптекарів

Представники цієї шляхетної київської родини заснували у XVIII столітті першу приватну аптеку у місті, впродовж 300 років активно розвивали промисловість, банківську справу, науку та освіту.

Восени цього року Київрада підтримала перейменування понад 100 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з Росією та Радянським Союзом. Зокрема, нову назву на честь родини Бунге отримала вулиця Якутська у Святошинському районі столиці.

Вулиця на масиві Південна Борщагівка відома з 60-тих років XX століття під назвою Нова, попередню назву на честь суб’єкта РФ вона одержала у 1971 році. Протягом 1970 — 80-х років вулицю значно розширено і продовжено до теперішніх розмірів.

Громадські обговорення щодо доцільності перейменування Якутської на вулицю Родини Бунге розпочалися ще в грудні минулого року.

Багато представників династії Бунге стали відомими київськими науковцями, лікарями, підприємцями, громадськими та політичними діячами, відігравши значну роль в історії нашого міста.

З ім’ям Георга-Фрідріха Бунге (1722-1792) пов’язаний розвиток аптечної справи в Києві. Свого часу він успадкував від свого тестя Йогана Гейтера приватну аптеку на Подолі. Враховуючи, що це був єдиний приватний аптечний заклад у Києві, бізнес приносив Георгу значні прибутки.

Його сучасники описували Георга Бунге, як людину добру та заможну. Незадовго до своєї смерті у 1792 році він заповів частину коштів на будівництво невеличкого дерев’яного храму на честь Святої Катерини, збудованого у 1794-1795 на вулиці Спаській на Подолі (пам’ятка втрачена у пожежі 1811 року).

Аптечна справа родини Бунге передавалася із покоління у покоління аж до 30-х років ХІХ сторіччя.

Джерело: Вечірній Київ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook