В США аптекам дозволили продавати таблетки для переривання вагітності

Управління з продовольства і медикаментів США FDA вперше дозволить роздрібним аптекам пропонувати таблетки для переривання вагітності в Сполучених Штатах, незважаючи на те, що все більше штатів намагаються заборонити медикаментозні аборти.

Про це повідомляє видання Reuters.

Наразі аптеки можуть подати заявку на сертифікацію для відпуску таблеток для переривання вагітності Mifepristone в одній із двох компаній, які їх виробляють. Після цього вони зможуть відпускати їх безпосередньо пацієнтам, але за рецептом від лікаря.

«Тепер Mifepristone та Mifeprex і схвалені дженерики можуть відпускатися в сертифікованих аптеках», — повідомило агентство на своєму веб-сайті у вівторок.

Зазначається, що міфепристон нейтралізує дію прогестерону на ендометрій та міометрій. У період вагітності міфепристон підвищує чутливість міометрію до дії простагландинів, які спричиняють скорочення матки. При застосуванні у I триместрі вагітності міфепристон сприяє розширенню та розкриттю шийки матки. При застосуванні міфепристону у комбінації з аналогами простагландинів у ранньому терміні вагітності частота випадків успішного переривання маткової вагітності становить близько 95 %, а також прискорюється виведення плідного яйця.

Джерело: Reuters


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook