грип

В епідсезоні 2022/2023 грип може спричинити тяжкі ускладнення

Цього епідсезону в Україні циркулюють чотири штами грипу – по два типу А і В. Хвороба проходить у дві фази і може спричиняти тяжкі ускладнення. Крім звичних симптомів, вірус викликає біль у вухах, блювоту і діарею.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів лікар Тарас Жиравецький.

За словами медика, цьогоріч грип протікає в дві фази. Перша триває до 7 днів. Симптоми – температура, кашель, виділення з носу, біль в горлі, біль в м‘язах. Температура знижується на 5-6 день. Перші 3 дні температуру важко збити ліками. Після зниження температури стан пацієнта покращується.

«Дуже важкий грип зараз мандрує Україною. У дітей болять вуха, може бути блювота та діарея. Висока температура перші 2-3 дні, яка погано збивається. Пам‘ятайте, що потрібно понижувати температуру і пити багато води. У жодному разі не можна при грипі приймати імуномодулятори. Це небезпечно», – говорить лікар.

Якщо гарячка тримається понад 5 днів, це може свідчити про ускладнення.

Друга фаза хвороби розпочинається на 7-8 день. Тоді знову може піднятись температура, поновлюється кашель, біль в животі, може доєднатись діарея, блювота, біль у вухах.

«У другій фазі є висока ймовірність приєднання бактерійної інфекції, яка може потребувати призначення антибіотика. Важливо вдома мати препарати від блювоти – церукал, метоклопрамід, мотиліум в таблетках і як мінімум 1 ампулу на випадок, що таблетки не працюють», – пояснює Жиравецький.

У другій фазі захворювання важливо зробити загальний аналіз крові та перевірити С-реактивний білок.

«Не таких страшний грип, як його ускладнення. Пам‘ятайте, що вони, як і при ковіді, найчастіше настають з 6-7 дня захворювання. Може бути пневмонія і через 14 днів після грипу, а також загострення хронічних захворювань», – заявляє лікар.

Крім того, лікар радить українцям бути пильними і не відразу повертатись до активного життя на всі 100 відсотків, як тільки зникне температура.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook