Українці отримали дорогі ліки від COVID-19

«Медзакупівлі України» відзвітувало про доставку в регіони 2 784 флаконів препарату Тоцилізумаб для лікування коронавірусної інфекції.

Ціна за 1 флакон, за даними відомства, становить майже 10 тисяч гривень. Тоцилізумаб застосовується для допомоги тяжкохворим пацієнтам із COVID-19.

Про це держпідприємство повідомило на своєму сайті у вівторок, 28 вересня.

Розподіл препарату Тоцилізумаб регулювався наказами МОЗ України №1942 і №1844: найбільше флаконів отримали Харківська, Одеська області та місто Київ. Відомо, що термін придатності ліків закінчується у травні 2023 року.

Тоцилізумаб – моноклональне антитіло, яке зареєстроване на Заході під брендом Actemra. Спочатку його використовували для лікування ревматоїдного артриту. З початку пандемії COVID-19 власник Actemra Roche намагався перепрофілювати його для лікування нової коронавірусної інфекції. Наразі в Україні тоцілізумаб застосовують для лікування важкохворих пацієнтів з COVID-19.

Проведені дослідження показують, що застосування Тоцилізумабу у пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 на 13% зменшує летальність у порівнянні із стандартними методами лікування.

Також застосування препарату на 28% зменшує потребу у підключенні до апарату ШВЛ серед важкохворих пацієнтів та пацієнтів із критичним перебігом коронавірусної інфекції, у порівнянні зі стандартним лікуванням.

Нагадаємо, українцям запропонували долучитися до клінічних досліджень ліків від COVID-19.

Джерело: Медичні закупівлі України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook