У Київській області зафіксували випадок сибірки

Фахівці повідомляють про виділення збудника сибірки тварин з матеріалів, що надійшли з Київської області.

Про це йдеться в повідомленні від Держпродспоживслужби Києва.

Зазначається, що із патологічного матеріалу від кози, що належить одному з фермерських господарств Обухівського (Богуславського) району Київської області при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis).

Фахівці з Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області вживають необхідні заходи відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема Інструкції про заходи профілактики та боротьби з сибіркою тварин.

Для профілактики інфікування сибіркою Держпродспоживслужба пропонує наступне:

  • купуйте м’ясо та м’ясопродукти лише в місцях, де якість продуктів контролюють;
  • люди, які переробляють та реалізують м’ясо, м’ясопродукти чи будь-яку тваринницьку сировину, зобов’язані дотримуватися гігієнічних норм, щоб убезпечити себе та інших;
  • важливий контроль захворюваності тварин;
  • забій домашньої худоби повинен відбуватися лише з дозволу ветпрацівників;
  • потрібно дбати про упорядковане захоронення трупів тварин, а заражені трупи тварин – знищувати;
  • необхідний ветконтроль хутряної та шкіряної сировини;
  • не нехтувати щепленнями тварин проти сибірки;
  • особи, які мали контакт із хворими тваринами або сировиною від хворих тварин, мають отримати екстрену профілактику антибіотиками.

Антракс або сибірка – це небезпечна гостра інфекційна хвороба, викликана спороносною паличкою сибірки Bacillus anthracis. Спори її бактерій можуть залишатися в ґрунті тривалий час і активізуватися, коли поверхня ґрунту порушується, уточнили в Держпродспоживслужбі. Наприклад, через повінь, зливи та зсуви. Згодом спори можуть потрапити у шлунок тварини із травою на пасовищах.

Людина інфікується або від зараженої тварини, або через контакт зі шкурою та шерстю. Сибірка не передається від людини до людини. Захворювання має важкий перебіг і може призвести до смерті хворого, тож за найменшої підозри на сибірку потрібно негайно звернутись до лікаря.

Джерело: Суспільне Новини


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook