У 2023 році спостерігалося збільшення випадків туберкульозу серед підлітків

За даними 2023 року, в Україні було виявлено 835 дітей та підлітків з туберкульозом, що на 42% більше, ніж за минулий рік. Це зростання обумовлене декількома факторами, зокрема відновленням медичної системи після пандемії COVID-19, злагодженою роботою фтизіатричної служби попри повномасштабне вторгнення, впровадженням новітніх методів діагностики, адаптованих до особливостей дитячого віку, а також негативними наслідками війни.

Про це повідомляють експерти ЦГЗ МОЗ України.

За останні кілька років в Україні було зроблено кілька важливих кроків щодо покращення виявлення, профілактики та лікування туберкульозу серед дітей та підлітків.

Як повідомляють експерти, серед покращень:

  • значно зросла роль дітей та підлітків у національній політиці та програмах боротьби з ТБ;
  • стали доступними педіатричні форми протитуберкульозних препаратів для лікування лікарсько-чутливого (ЛЧ-ТБ) та лікарсько-стійкого (ЛС-ТБ) ТБ;
  • амбулаторне лікування з першого дня призначення протитуберкульозних препаратів стає основною моделлю надання допомоги;
  • широко використовуються коротші схеми лікування;
  • вдосконалено підходи до діагностики ТБ (відмова від мікроскопії мокротиння як недостатньо ефективного методу виявлення туберкульозу і перехід на діагностику туберкульозу завдяки молекулярним генетичним системам);
  • впроваджені в роботу нові Стандарти медичної допомоги “Туберкульоз”, затверджені наказом МОЗ України від 19.01.2023 року №102, які відповідають рекомендаціям ВООЗ.

Як пишуть експерти, прогрес, досягнутий за останні кілька років, є обнадійливим, але він далекий від необхідного і має лише частковий вплив на покращення виявлення, діагностики, доступу до
лікування ТБ у дітей та підлітків.

Для подальшого прискорення прогресу та ефективного подолання туберкульозу в Україні необхідний комплексний та міжсекторальний підхід.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook