корь

Світу загрожує епідемія кору через низький рівень вакцинації – ВООЗ

Одним із наслідків пандемії Covid-19 стало обмеження доступу до звичайної медичної допомоги та нижчий рівень вакцинації. У листопаді 2022 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила кір неминучою загрозою у всіх регіонах світу.

Вони заявляють, що рекордна кількість – близько 40 млн дітей могли пропустити хоча б одну дозу вакцини проти кору у 2021 році.

Кір – вірусне респіраторне захворювання. Передача аналогічна Covid-19, при цьому поширення між людьми відбувається повітряно-краплинним та аерозольним шляхом. Інфекція викликає висипання та лихоманку в легких випадках.

Тяжкі випадки можуть включати енцефаліт (набряк мозку), сліпоту та пневмонію. Щорічно реєструється близько 9 млн випадків захворювання та128 тис. смертей.

Вакцина проти кору, яку можна вводити окремо або в поєднанні з іншими щепленнями, як-от паротит та краснуха, в рамках імунізації MMR дуже ефективна.

Вакцина забезпечує дуже високий і тривалий захист і є зразковим прикладом терміна “захворювання, якому можна запобігти за допомогою вакцин”. Дводозова схема дає приблизно 99% захисту від зараження кором.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook