стрес

Стрес прискорює старіння людини та послаблює імунну систему – дослідження

Негативний вплив стресу на людський організм не обмежується ураженням одного органу або системи. Стрес прискорює старіння людини, послаблює імунну систему, робить її більш сприятливою до різних хвороб. До такого висновку прийшли вчені з Університету Південної Каліфорнії.

Згідно з новим дослідженням, тривалий стрес, який включає в себе проблеми на роботі, а також повсякденні справи,  негативно впливає на імунну систему людини.

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Тривалий стрес негативно впливає на організм людини, прискорюючи її старіння. Захисні функції організму також слабшають. Це пов’язано зі складним ланцюжком біохімічних реакцій, які утворюються в результаті тривалого стресу.

«Це дослідження допомагає прояснити механізми прискореного старіння імунітету», – вважає автор дослідження Ерік Клопак.

Вчені вирішили перевірити зв’язок між стресом протягом усього життя і зниженням імунітету.

В дослідженні взяли участь понад 5700 людей. Виявилось, що люди, які частіше інших зазнавали стрес протягом життя, мали слабкішу імунну систему, що позначилося на їх здоров`ї.

Щоб покращити імунітет людей, в яких імунна система не справляється зі своєю функцією, науковці радять змінити  спосіб життя та почати правильно харчуватися.

Нагадуємо, стрес також знижує фертильність, оскільки сприяє викиду гормонів стресу, і порушує процес вироблення гормонів, необхідних для настання овуляції і вагітності.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook