Щоб носик дихав, а вушка чули!

Ніс та вуха людини – важливі органи чуття, що забезпечують наш зв’язок із зовнішнім світом. І вони потребують особливого, дбайливого догляду, а часом і допомоги. Поговорімо про те, як безпечно допомогти носам та носикам вільно дихати, а вухам і вушкам – зберігати чистоту та добре чути.

Скажімо, взимку ми часто скаржимося на закладений ніс. І це не дивно – носи та носики мерзнуть; щоб зігріти повітря, кровоносні судини розширюються, з’являються виділення, cлизова оболонка набрякає й утруднює носове дихання. А ще ГРВІ, надмірно сухе повітря в приміщеннях, наявність пилу та алергенів – причин для нежитю та закладеності носа чимало. Як розблокувати ніс, що не дихає? Звісно, можна скористатися традиційним судинозвужувальним спреєм або краплями. Однак вони не настільки безневинні, як ми звикли вважати. Цим засобам притаманна низка небажаних побічних ефектів. За тривалого використання вони спричиняють звикання і навіть зворотну реакцію – хронічне порушення носового дихання. Втім, сама природа підказала безпечне рішення. Біля берегів французької Бретані в Іруазькому морі розташований морський заповідник, включений до Всесвітньої мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Ці води унікаль­ні – позбавлені впливу зовнішніх забруднювачів, під час приливів і відливів вони ретельно перемішуються, збагачуючись мінералами, що походять з місцевих морських рослин. Науковці дослідили властивості іруазької води і на її основі було розроблено МАРИМЕР® – лінійку засобів морської води для щоденного очищення носових ходів, зволоження слизової оболонки носа при сухості, а також розблокування закладеного носа. Чому обрали саме цю воду? Погляньмо, як діють її складові:

  • магній і мідь чинять протизапальний та антибактеріальний ефекти ¹;
  • цинк запобігає загибелі клітин епітелію порожнини носа;
  • марганець є антиоксидантом та має протиалергічну дію ²;
  • гідрокарбонати зменшують виділення носового слизу;
  • кальцій регулює швидкість руху війок епітелію.

Отже, мінерали, що містяться в складі МАРИМЕР®, надають профілактичну дію і сприяють підтримці захисних функцій носа із самого початку лікування нежитю в дітей та дорослих. Щоб зберегти цілющі властивості морської води, її стерилізують методом багаторазової фільтрації, не додаючи жодних антисептиків та консервантів. Стерильну воду розливають в спеціальні балончики, оснащені інноваційною мікродифузійною системою розпилення. На відміну від звичайного помпового спрею, в якому розмір крапель зазвичай становить 120 Мкм, частинки спрею МАРИМЕР® набагато менші – від 2 до 20 Мкм, що є запорукою рівномірного м’якого зрошення всієї слизової оболонки носа. Спеціальні насадки забезпечують комфорт під час використання, до того ж вони мають клапан, який запобігає потраплянню бактерій із порожнини носа до флакона.

Лінійка засобів МАРИМЕР® дозволяє обрати формат, який підійде кожному члену родини.

МАРИМЕР® cпрей назальний гіпертонічний, 100 мл, допоможе розблокувати закладений ніс у дорослих і дітей.

МАРИМЕР® спрей назальний ізотонічний, 100 мл, та МАРИМЕР® розчин ізотонічний у флаконах-крапельницях позбавить сухості слизову оболонку великих і маленьких носиків. Ці засоби можна використовувати в комплексному лікуванні нежитю.

Для очищення та зволоження носа в дітей молодшого віку створено спеціальну форму – МАРИМЕР® бебі® спрей назальний ізотонічний, 100 мл. Його балончик оснащений наконечником, що відповідає анатомії носових ходів маленької дитини й унеможливлює травмування найменших носиків під час використання.

Для очищення носика немовляти в лінійці МАРИМЕР® є назальний аспіратор – пристрій, який використовують разом з ізотонічним розчином МАРИМЕР® у флаконах-крапельницях.
Отже, тепер ми знаємо, як безпечно розблокувати, зволожити та м’яко очистити носи та носики від виділень. Нам допоможе МАРИМЕР® – ніжність моря в кожній краплі.

А тепер попіклуємося про вушка. Мабуть, усі знають, що у вусі є залози, які виробляють вушний секрет – сірку. Ця речовина захищає вухо від інфекцій, пилу і чужорідних тіл та зволожує барабанну перетинку, сприяючи кращій передачі звуку. В нормі надлишок сірки виводиться назовні природним шляхом у процесі руху щелеп під час розмови або жування. Однак будь-яке порушення цього процесу може призвести до накопичення вушної сірки й утворення сірчаної пробки. Наявність такої пробки погіршує слух, людина відчуває шум у вухах, запаморочення тощо. Тому регулярна гігієна вух дуже важлива. Для неї ми зазвичай використовуємо вушні палички. Втім, це не найкраще рішення – таким чином ми проштовхуємо частину сірки вглиб, що може з часом повністю заблокувати слуховий прохід. Набагато безпечніше використовувати засоби, що містять м’які поверхнево-активні речовини, які розчиняють вушний секрет та сприяють його виведенню.

Церумен

Спрей А-Церумен Нео Плюс®, 40 мл – це комбінація поверхнево-активних речовин рослинного походження у балончику зі зручним дозатором. Засіб спричиняє фрагментацію та розчинення сірчаної пробки, запобігає її утворенню, має зволожувальні властивості. Не містить консервантів, підходить для регулярної гігієни слухового проходу в дорослих та діток із 6 місяців. Ті, хто віддають перевагу вушним засобам у формі крапель, можуть обрати для себе або дитини А-Церумен Нео Плюс® у вигляді монодоз у флаконах-крапельницях. Цю форму також зручно брати із собою в подорож. При регулярному застосуванні засобів А-Церумен Нео Плюс® зникає потреба в небезпечному механічному очищенні слухового проходу. Не варто ризикувати, якщо гігієна вух може бути м’якою та фізіологічною.
А-Церумен Нео Плюс® – коли вушко потребує м’якого догляду.

Тож піклування та догляд від самої природи – це завжди правильний вибір!

    1. Borkow G et al Copper as a biocidal tool Current Medicinal Chemistry 2005; 12:2163-2175.
    2. Li c et al The role of manganese superoxide dismutase in inflammation defense. Enzyme res 2011; 2011:387176.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook