Антибіотикорезистентність і Україна: як лікарям пропонують боротися з цією проблемою?

За останні роки жодної нової групи антибіотиків у світі не винайшли. Людство може ось-ось стати беззахисним перед багатьма бактеріальними захворюваннями. Тому лікарі мають з обережністю призначати антибіотики людям, адже вже сьогодні через нечутливість до антибіотикотерапії щорічно гинуть тисячі людей.

У ЦГЗ України дали поради лікарям, як можна відмовити пацієнту в призначенні антибіотиків.

Можна зробити наступне:

  1. Поговорити з пацієнтом

Простими словами розкажіть пацієнту про природу вірусів і бактерій, загальноприйняті підходи в лікуванні вірусних інфекційних хвороб, проблеми антимікробної резистентності тощо.

  1. Політика закладу охорони здоров’я

У кожному закладі охорони здоров’я розробляються та затверджуються керівником внутрішні політики щодо призначення та використання антимікробних препаратів, які є обов’язковими для виконання всіма співробітниками цього медичного закладу (наказ МОЗ №823 та наказ МОЗ №1614). Тож за потреби скажіть пацієнту, що в його випадку призначення антибіотиків не передбачено внутрішніми політиками закладу.

  1. Національні стандарти лікування

В Україні розробляються та затверджуються стандарти лікування різних захворювань, у тому числі і спричинених вірусами (наприклад, грипу). Вони постійно оновлюються та містять загальновизнані у світі підходи до призначення антибіотиків. Пацієнту можна пояснити, наприклад, що в його випадку призначення антибіотиків не передбачено національними стандартами лікування.

Джерело: ЦГЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook