Щеплення дітей від COVID-19 дозволили в Україні

Щеплення дітей від COVID-19 дозволили в Україні: що відомо?

В Україні вже можна проводити щеплення дітей від коронавірусу. Відповідне рішення МОЗ ухвалило 13 жовтня, але про це стало відомо тільки зараз.

Щепити дітей в Україні дозволили пацієнтам з групи ризику. Це діти, які мають складні супутні захворювання, ослаблений імунітет, а також ті, хто переніс трансплантацію органів.

Відомо, що станом на 26 жовтня, першу дозу вакцини від COVID-19 отримали 13500 дітей віком від 12-17 років. Щеплення двома дозами пройшли 9000 дітей.

Щеплення дітей рекомендують робити лише однією вакциною – Comirnaty від Pfizer/BioNTec. Вакцинацію мають проводити по схемі – 2 дози по 0,3 мл з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб.

Згідно з рекомендаціями HTГЕІ, дітей можна вакцинувати віком від 12 років.

Як і де вакцинувати дітей?

Щеплення дітей має проходити в присутності батьків та за їх згоди. Батьки мають отримати направлення від педіатра і звернутися з ним до пункту щеплення.

Зазначається, що наразі діти не зможуть отримати ковід-сертифікат про щеплення. У Мінцифри зараз працюють над тим, щоб маленькі пацієнти згодом мали електронні сертифікати.

Чи є протипоказання для щеплення дітей?

Вакцина від коронавірусної інфекції протипоказана, якщо у дитини були серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини. Також не рекомендують робити щеплення тим, хто переніс міокардит або перикардит. Рекомендують відкласти вакцинацію дітям, які перенесли мультисистемний запальний синдром.

У Pfizer вже повідомили, які можуть бути побічні ефекти після вакцинації. Зазначається, що можуть спостерігатися рідкісні випадки міокардиту. Компанія проводить дослідження з цього приводу, але наголошує, що цей побічний ефект з` являється дуже рідко.

Рекомендації щодо вакцинації дітей ухвалила Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики. Наказ про щеплення дітей затвердило Міністерство охорони здоров` я України.

Джерело: BBC


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook