Ліки

Раді пропонують заборонити продаж російських і білоруських ліків

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується заборонити ввезення в Україну лікарських засобів, виробництво яких розташоване на російській та білоруській територіях.

Про це у Фейсбуці повідомив народний депутат, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«Пропонуємо заборонити ввезення та продаж лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території Росії та Білорусі. Відповідний законопроєкт реєструємо у Верховній Раді», – написав Радуцький.

За його словами, в Україні вже діє заборона на ввезення медпрепаратів із цих країн. Проте через інші країни до нас можуть потрапити препарати, вироблені на російських підприємствах міжнародних фармацевтичних компаній.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону «Про лікарські засоби». Зокрема, передбачити, що у державній реєстрації лікарського засобу може бути відмовлено у разі, якщо встановлено, що один або декілька етапів виробництва здійснювалось підприємствами, розташованими на території Росії та Білорусі.

Зазначається, що заборона важлива з огляду на те, що Україна має бути прикладом санкційної політики для всіх наших партнерів.

Також законопроєкт передбачає, що Уряд отримує повноваження на період воєнного стану тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі, якщо система охорони здоров’я не забезпечена такими препаратами у повному обсязі.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook