Вакцинація в аптеках

Пункти вакцинації в київських аптеках відвідали майже 2000 людей

У Києві завершився унікальний пілотний проєкт із вакцинації від грипу в аптеках.

За 5 днів у п’яти аптеках столиці щеплення отримали 1714 українців.

«Проєкт показав, що попит на вакцинацію поза межами лікувальних закладів є і він доволі високий, — повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я.

Також він додав: «МОЗ продовжує активну роботу над змінами до нормативно-правових актів, які дозволять втілити в Україні кращі європейські практики і зробить вакцинацію ще більш доступною».

Проєкт вакцинації від грипу в аптеках стартував у Києві 10 листопада. Узяти у ньому участь могла будь-яка повнолітня особа за умови купівлі вакцини будь-якого виробника в аптеці і попереднього безкоштовного огляду лікаря на місці.

Нагадуємо, МОЗ підтримує подібні ініціативи і працює над тим, аби спростити процедуру проведення вакцинації в аптеках. Наразі розробляються зміни до нормативно-правових актів, зокрема, до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень.

Проєкт наказу передбачає надання можливості проводити процедуру вакцинації без участі лікаря: фаховим молодшим бакалаврам, молодшим бакалаврам, бакалаврам. Також серед запланованих кроків – надання можливості фармацевтам робити щеплення в аптеках.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook