Всесвітня організація охорони здоров’я вперше схвалила препарат проти малярії для немовлят.
У деяких частинах Африки близько 18% дітей віком до 6 місяців інфікуються малярією, але раніше для них не існувало безпечного лікування, пише The Guardian.
У 2024 році від малярії померло 610 тисяч людей, три чверті з яких – африканські діти віком до 5 років.
У ВООЗ зазначили, що немовлят із малярією досі лікували препаратами, призначеними для старших дітей, що підвищувало ризик помилок у дозуванні, побічних ефектів і отруєнь.
Медики сподіваються, що схвалений препарат Coartem Baby, який можна застосовувати для немовлят вагою від 2 кг, заповнить прогалину в лікуванні.
Він випускається у вигляді таблеток зі смаком вишні, які можна розчиняти у рідинах, зокрема у грудному молоці.
Препарат отримав прекваліфікацію ВООЗ, що підтверджує його відповідність міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності, а також дозволяє державним системам охорони здоров’я закуповувати його, зокрема в країнах Африки на південь від Сахари.
Джерело: Українська правда життя
Читайте також:
Читайте також:





