Перехід на зимовий час: як допомогти організму адаптуватися

У ніч проти 30 жовтня Україна перейде на зимовий час. У неділю о 4:00 стрілки годинника переведуть на одну годину назад. Щоб адаптуватися до зміни режиму дня, потрібно заздалегідь підготуватися. Як це зробити, Суспільному розповів сімейний лікар з Кропивницького Дмитро Корольков.

Восени та взимку світловий день коротшає, а через погодні умови люди більше часу проводять в приміщенні. В результаті вони отримують мало світла, що може призводити до погіршення настрою, втомлюваності, болю в м’язах та порушення сну.

«Сезонне переведення годинника завжди негативно впливає на організм людини, – говорить Дмитро Корольков. – У пацієнтів можуть загостритись хронічні захворювання, наприклад, такі як гіпертонія. Але правильно підібране лікування допомагає безболісно адаптуватись до переходу на зимовий час».

Щоб зняти стрес при переході на зимовий час, лікар рекомендує спати не менше семи-восьми годин на добу. Гуляти на свіжому повітрі хоча б один раз у день. Якщо є можливість – займатись спортом або ходити пішки – це хороше тренування для серця та судин.

«Вдень можна виділити для себе 15-20 хвилин, щоб подрімати. Нині через російське вторгнення люди втомлені, постійно перебувають у стресі і погано сплять, тому денний сон не завадить. Також дотримуйтесь правильного харчування, споживайте менше кофеїну, відмовтесь від алкоголю, ведіть здоровий спосіб життя», – радить Дмитро Корольков

Нагадуємо, перехід на зимовий час регламентований постановою Кабінету Міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Згідно з нею, щорічно в останню неділю жовтня о 4:00 годинникова стрілка переводиться на 1 годину назад.

Джерело: Суспільне Новини


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook