Пацієнти з розладами психіки зможуть отримувати препарати за програмою «Доступні ліки»

Лікарські засоби додадуть до переліку, вартість яких держава відшкодовує.

1 жовтня пацієнти з розладами психіки зможуть отримати препарати через програму «Доступні ліки». Про це повідомила Національна служба здоров’я на своїй сторінці у Facebook.

«Пацієнти із розладим психіки та поведінки зможуть отримати ліки з 1 жовтня безоплатно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з Національною службою здоров’я України», – повідомили у НСЗУ.

Йдеться про такі захворювання, як шизофренія, епілепсія, ПТСР, депресія, невротичні та афективні розлади.

Крім того, у НСЗУ нагадали, як отримати препарати за програмою «Доступні ліки». Для цього потрібен електронний рецепт. Пацієнтам з епілепсією та невротичними розладами рецепт може виписати невролог або психіатр – в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями. Е-рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписуватиме виключно психіатр, у т.ч. дитячий.
У НСЗУ наголосили, що сімейні лікарі Е-рецепти за напрямами «Розлади психіки та поведінки» та «Хвороби нервової системи» не виписують.

Для користування програмою «Доступні ліки» особи із розладами психіки та поведінки мають відвідати свого лікаря (невролога чи психіатра), аби він створив індивідуальний план лікування і додав пацієнта в електронну систему охорони здоров’я. Аби потрапити на первинну консультацію до невролога, потрібно мати електронне направлення, яке може виписати сімейний лікар. Мати електронне направлення для звернення до психіатра не потрібно.

«В індивідуальному плані невролог або психіатр фіксує встановлений діагноз та призначення відповідних ліків. Надалі на основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З ним пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за таким напрямком реімбурсації», – пояснили в НСЗУ.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook