Оновлені вакцини захистили від нових штамів COVID-19

Оновлені вакцини від COVID-19 від Pfizer Inc/BioNTech SE і Moderna допомогли запобігти інфікуванню новими штамами коронавірусу.

Тобто наявні вакцини ефективні проти швидко розповсюджуваних штамів.

Про це заявив Брендан Джексон, керівник відділу реагування на COVID-19 Центрів США з контролю та профілактики захворювань.

«Сьогодні ми маємо додаткові докази того, що ці оновлені вакцини захищають людей від останніх варіантів COVID-19», — сказав журналістам під час брифінгу д-р Брендан Джексон.

Вакцини, випущені восени минулого року, націлені на варіанти вірусу SARS-CoV-2 BA.4 і BA.5 Omicron, які вже не є домінуючими. Зараз домінуючі штами, пов’язані з XBB, походять від версії BA.2 Omicron.

Лабораторні дослідження показали, що оновлена ​​вакцина допомогла запобігти захворюванню приблизно половині людей, які раніше отримали від двох до чотирьох доз оригінальної вакцини проти COVID-19, повідомляє CDC.

CDC заявив, що оновлена ​​вакцина працювала однаково проти інфекцій, пов’язаних з BA.5, і інфекцій, пов’язаних з XBB/XBB.1.5. Ефективність впала до 37% проти BA.5 і 43% проти XBB/XBB.1.5 серед людей віком 65 років і старше.

Джексон сказав, що дані, які будуть опубліковані пізніше в середу, показують, що оновлена ​​вакцина знизила ризик смерті від COVID-19 більш ніж удвічі порівняно з вакцинованими людьми, які не отримали оновлену ревакцинацію. Оновлена ​​вакцина також знизила ризик смерті від COVID-19 майже в 13 разів у людей, які не були щеплені.

Джерело: Yahoo!News


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook