алкоголь

Невеликі дози алкоголю можут викликати порушення роботи серця – дослідження

Європейське співтовариство кардіологів надало результати дослідження, в якому переконливо доведено, що навіть невеликі дози спиртного можуть викликати порушення роботи серця. Дослідження провели вчені з Університетської лікарні Святого Вінсента.

Свої спостереження вчені опублікували на сайті ESC.

У дослідженні взяли участь понад 700 людей. Функцію серця вимірювали за допомогою ехокардіографії на початку дослідження та після. За одиницю виміру споживаного алкоголю взяли стандартний ірландський дрінк – тобто, 10 г алкоголю.

Дослідники проаналізували зв’язок між вживанням алкоголю та здоров’ям серця в середньому за 5,4 роки. Серед учасників без симптомів серцевої недостатності помірне або високе споживання було пов’язане з 4,5-кратним збільшенням ризику погіршення здоров’я серця порівняно з такими, що не п’ють. Взаємозв’язок також спостерігався при окремому аналізі помірного та високого рівнів.

«Вживання понад 70 г алкоголю на тиждень у європейців пов’язане з погіршенням прогнозу серцевої недостатності або прогресуванням її симптомів. Ми не спостерігали жодних переваг від низького вживання алкоголю. Наші результати показують, що країни повинні виступати за нижчі межі безпечного споживання алкоголю у пацієнтів із сердцевою недостатністю», – каже автор дослідження Бетані Вонг.

Нагадуємо, нещодавно фахівці МОЗ розповіли про негативний вплив алкоголю на мислення, швидкість реакції на небезпеку.

Джерело: НВ

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook