Небезпечний грибок спричинив різке зростання захворюваності у світі

Світом шириться смертельний, стійкий до деяких ліків грибок Candida auris. Про розповсюдження небезпечного грибка попереджають в американському Центрі з контролю і профілактиці захворювань (CDC).

За словами експертів, цей грибок особливо небезпечний для людей, які мають проблеми з імунною системою.

Недостатня увага до Candida auris може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Щоб запобігти поширенню інфекцій, експерти радять дотримуватися простих правил гігієни, таких як ретельне миття рук, дезінфекція обладнання та поверхонь, а також використання захисних засобів.

Крім того, важливо забезпечити правильне лікування для пацієнтів, які знаходяться в лікарнях. На жаль, деякі ліки виявляють стійкість до Candida auris. Тому важливо розробляти нові ліки та методи лікування.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у багатьох країнах, зокрема в Індії та Пакистані, цей грибок став причиною масових заражень. Експерти попереджають, що грибок може швидко поширюватися по всьому світу, тому важливо бути пильними.

Попри високу стійкість до деяких ліків і можливість легкого поширення, Candida auris не часто викликає інфекції у здорових людей. Однак, для людей зі слабким імунітетом, інфекції, спричинені Candida auris, можуть бути дуже серйозними і навіть смертельними.

Джерело: Stat


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook