Названі помилки, через які ви можете постійно відчувати втому

Багато людей відчувають втому протягом дня. Вчені назвали причини, чому людина може відчувати втому навіть після відпочинку.

Про це повідомляє видання TimesNow.

Ось найпоширеніші помилки:

Людина недостатньо проводить час на вулиці у сонячну погоду

Нестача сонячного світла має прямий вплив на циркадні ритми («біологічний годинник»). Впродовж коротких осінньо-зимових днів, коли люди встають до світанку або продовжують працювати після заходу сонця, біоритми порушуються, викликаючи втому.

Восени та взимку ми прокидаємося, коли на вулиці ще темно, цілий день працюємо чи навчаємося в приміщенні, а повертаємося додому, коли світловий день уже закінчився. Тому вчені рекомендують знаходити час на прогулянку вдень в сонячну погоду.

Людина відразу після пробудження п’є каву

Експерти кажуть, що чашка кави зранку – це не завжди запорука бадьорості на весь день. Найкращий час для того, щоб підбадьоритися чашкою кави — середина ранку чи день.

Вчені рекомендують пити каву через 90 хвилин після пробудження. Вся справа в аденозині — молекулі втоми, що накопичується у мозку людини.

Людина після пробудження відразу йде на роботу

Щоб уникнути сонливості зранку потрібно підняти температуру тіла. Це можна зробити за допомогою ранкових тренувань, які допоможуть підбадьоритися, зігрітися, впоратися із втомою і сонливістю протягом дня.

Також вчені рекомендують ранкові прогулянки на свіжому повітрі та ранковий душ.

Прийом холодного душу може зробити людину більш бадьорою та уважною. Крім того, ранковий холодний душ збільшує серцебиття, підвищує артеріальний тиск, підвищує частоту дихання.

Джерело: TimesNow


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook