печальный

Мистецтво бути нещасним

«Хочеш бути щасливим? Будь!» Ці слова – майже крилатий вислів. Але часом здається, що вони не мають анічогісінько спільного з дійсністю. Справді, як можна бути щасливим, коли … не платять гроші на роботі, твій чоловік або дружина не на одній хвилі з тобою і зовсім не розуміють тебе, коли здоров’я покашлює, коли діти не слухаються, коли не можеш поїхати на відпочинок тощо. Як можна бути щасливим, коли навколо таке! Дивно, але це можливо! І це наш вибір!

 

Професійні нещасні

Ми обираємо, чого хочемо: отруювати своє життя або насолоджуватися ним. На жаль, обирати нещастя – це звичне рішення для дуже багатьох. Немов це важлива і цінна професія, за яку платять купу грошей. Хоча, якщо чесно, певні «бонуси» від страждань є. Інакше сенсу в цьому не було б. У нашій культурі багато років оспівувалися страждання і бути щасливим вважалося навіть непристойним. Тому багато людей добре навчилися «бідкатися» – тобто приховувати, принижувати, знецінювати все те, що є в їхньому житті і дарує радість, задоволення, відчуття щастя.

Дехто настільки професійний у своєму нещасті, що хочеться нагородити його грамотою. Будь-які можливості для радості відкидаються миттєво. Їхнє життя – суцільне подолання непереборного. Фахівці з нещастя так вправно тікають від власного щастя, що в останнього немає жодного шансу. Хто вони, професійні нещасні, і як можна отруїти власне життя? Хочете знати?

Психологи вважають, що для формування нової звички людині потрібен 21 день «тренувань». Мені здається, що стати нещасним ви зможете набагато швидше, якщо дотримуватиметесь запропонованих порад. Уже на першому тижні відчуєте дискомфорт і помітите, як нещастя почало плести свою тонку, але міцну павутину. А через два тижні ви насилу знаходитимете приводи для радості. Ну, і через 21 день зможете з надривом, але впевнено повідомляти всім навколо: «Я дуже нещасна людина».

Ось вам три абсолютно прості, але гарантовано ефективні способи.

відпочинок

Спосіб 1: Приймайте все як належне і не дякуйте!

Запам’ятайте просту істину – вам все і всі винні! Тільки так і ніяк інакше. Винні батьки – правильно виховати, піклуватися про вас років до 35 (хоча б), забезпечити квартирою, машиною і кишеньковими грошима; зобов’язані вам і друзі – мчати на допомогу за першим покликом, виконувати бажання на шкоду власним інтересам, дозволяти не рахуватися з їхніми особистими межами (ну а що, якщо вам треба), робити так, щоб ви не засмучувалися і не розчаровувалися. Винні колеги, керівництво – регулярно підвищувати заробітну плату, поважати, цінувати, мотивувати, надихати, проводити неформальні тусовки, забезпечувати вас кавою і печивом на роботі. Взагалі, якщо ви погано працюєте – це вони винні, погано вас надихають. Регулярні премії, до речі, дуже не завадять.

Загалом, усі навколо просто зобов’язані піклуватися і догоджати вам, включно з кішкою і морською свинкою. Переконайте себе в цьому – і тоді життя буде нещасним! Чому? Та тому що всі вони раз у разі розчаровуватимуть вас своїм поганим виконанням їхніх прямих обов’язків – догоджати вам. Навіть ті, хто буде дуже цього прагнути, приречені засмучувати вас своєю недостатньою ретельністю, старанням, вміннями.

У зв’язку із цим про слово «дякую» можна забути. Ну справді, за що дякувати-то? За надану допомогу? Виконану роботу? Проведений час? Може й так, але ж вони (усі навколо) мусять це робити. Хіба банк висловлює вам вдячність за виконання ваших зобов’язань з погашення кредитів? Ні, звичайно. Крім того, ці близькі постійно щось роблять не так. Начебто і намагаються, але недостатньо. У кожному їхньому вчинку можна побачити якусь ваду. Одним словом, за що дякувати? НЕМАЄ ЗА ЩО!

Знецінення – дуже важливий пункт на шляху до нещастя! Саме воно робить людину абсолютно нездатною помічати все хороше, що приходить у життя. З цього приводу пригадується одна розмова. Літня жінка жила із сином і невісткою і була всім незадоволена, особливо невісткою. Хоча та готувала, прибирала, прала і надавала потрібну допомогу. На це я і звернула її увагу в нашій розмові: мовляв, вам не потрібно турбуватися про їжу, адже все приготують і навіть подадуть. У відповідь почула цікаву фразу: «Подумаєш, невелика робота подати тарілку супу. Ну і, крім того, вони мають про мене дбати»! На жаль, але стати щасливим, знецінюючи вчинки інших, неможливо. Невміння бути вдячним за все добре, що приходить у твоє життя, – шлях до тотального трагізму. До того ж абсолютно не має значення, в чому суть цього гарного, міра його глобальності: чи це нова квартира або улюблений шоколад. Якщо ви невдячні, знецінюєте, значить не зможете зрозуміти, що до вас прийшло добро – і ще один привід для щастя.

ссора

Спосіб 2: Чекайте, коли хтось зробить вас щасливим

Це ще один геніальний і абсолютно безпрограшний варіант. Нічого не робіть зі своїм життям. Чекайте! Чекайте того або тих, хто зможе ощасливити вас, хто принесе цього «птаха щастя» на блюдечку з блакитною облямівкою і з рум’яною скоринкою. Чому це гарантований спосіб стати нещасним?

Ну, по-перше, ви не дочекаєтеся таку людину. Навіть найпрекрасніші і чудові люди мають свої недоліки і рідко коли готові покласти власне життя заради задоволення іншого. Ну, а якщо й готові, тоді є привід засумніватися в їхній адекватності. Навіть найбільш добрі і незвичайні хочуть чогось для себе і з часом втомлюються грати в одні ворота, бути в постійній напрузі і вгадувати чиїсь бажання й потреби. А ви ж про свої потреби відверто говорити не будете! Той, кого ви чекаєте, обов’язково має вміти читати думки і знати, що вам необхідно. Будьте впевнені, обравши цей спосіб, ви наповните своє життя розчаруванням, болем, образою, гнівом та іншими не надто приємними попутниками. АЛЕ (!) У вас завжди буде бонус – винуватців вашого нещастя виявиться безліч: люди навколо, доля-лиходійка, Господь Бог!

Тож дійте!

ні

Спосіб 3: Намагайтеся догодити всім навколо

Це унікальний і неймовірно продуктивний спосіб зробити себе нещасним. Забудьте про себе. Головне – це інші! Якщо будете їм постійно догоджати, то напевно можна розраховувати на якусь взаємність і чекати відповідної реакції. Але парадокс полягає в тому, що чим менше ви піклуєтесь про себе, тим менше про вас думають інші. Ви не зважаєте на власні потреби, бажання, мрії, цінності і готові покласти їх замість килимка під ноги іншим, чому ж ці самі інші мають зважати на вас?

Ступаючи на шлях догоджання іншим, приготуйтеся до нескінченних внутрішніх конфліктів, адже вам дуже часто доведеться придушувати себе, власну думку, бажання, робити те, що не подобається, не хочеться, але заради щастя ближнього свого ви змушені. Будьте готові й до невичерпного потоку вельми неприємних відчуттів – образа, злість, роздратування, депресія, почуття провини, неповаги до себе, самотність, відчуття себе нікчемою. Усе це сніжним комом нашаровуватиметься, закручуватиметься і формуватиметься аж ніяк не в гарненького сніговика, а в страшного монстра під назвою «нещастя».

Робіть це постійно і будете найнещаснішою людиною. На жаль, але часто обрання цього способу, який, як здається, має, навпаки, – зробити вас щасливою людиною (адже тут є момент очікування бартеру – я роблю щасливим вас, а ви – мене), свідчить лише про те, що ви насправді не знаєте, що робити з власним життям і як ощасливити себе.

вибір

Три кроки до щастя!

Бути щасливим – це вибір. І єдина людина, яку ми справді здатні зробити щасливою, – це ми самі! Тільки так. Тому якщо хочете радіти життю – радійте! Для рівноваги пропоную три способи для підвищення градуса щастя і задоволеності:

  1. Щодня запитуйте себе: що я хочу і можу зробити сьогодні, саме зараз, для себе хорошого, приємного, радісного? Чого мені хочеться? Запитуйте і робіть це! Без «але» та інший умовностей…
  2. Коли ви в стресі, коли у вас неприємності, коли відчуваєте образу, злість та інші некомфортні емоційні стани, також запитайте себе: як я можу зараз собі допомогти? Чим? Прогулятися вулицею, подихати повітрям, випити чаю, попросити когось мене обійняти, поговорити з близькою людиною, лягти поспати, потанцювати, покричати в порожнечу. І робіть це. Робіть для себе!
  3. Дякуйте! Так, так, саме подяка допомагає оцінити те хороше, приємне, добре, яке приходить у наше життя. Дякуйте щодня: собі, своїм близьким, іншим людям. Пишіть списки подяк. Спочатку може бути складно. А потім … задоволення і кайф.щастя

Ну, і будьте щасливими просто зараз, у своєму теперішньому!


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook