Компанія Moderna подає до суду на Pfizer та її німецького партнера BioNTech за порушення патентних прав при розробці першої вакцини проти COVID-19, схваленої в США. Компанія стверджує, що вони скопіювали технологію, розроблену Moderna за роки до пандемії.
Про це пише Reuters.
У заяві Moderna йдеться, що позови, які вимагають відшкодування грошових збитків у невизначеному розмірі, були подані до окружного суду США в штаті Массачусетс та до окружного суду Дюссельдорфа в Німеччині.
«Ми подаємо ці позови, щоб захистити інноваційну технологічну платформу мРНК, яку ми запровадили, інвестували мільярди доларів у створення та запатентували протягом десятиліття, що передувало пандемії COVID-19», – заявив виконавчий директор Moderna Стефан Бансель.
Moderna Inc самостійно та Pfizer Inc у партнерстві з BioNTech SE були двома першими групами, які розробили вакцину від коронавірусу.
«Процес затвердження, який раніше тривав роками, завершився за кілька місяців, головним чином завдяки прориву в мРНК-вакцинах. Німецька компанія BioNTech також працювала в цій галузі, коли співпрацювала з американським фармацевтичним гігантом Pfizer», – нагадує агентство.
У грудні 2020 року Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США надало дозвіл на екстрене використання вакцини проти COVID-19 спочатку Pfizer/BioNTech, а через тиждень – Moderna.
Вакцина Moderna від COVID-19 – її єдиний комерційний продукт – принесла цього року дохід у розмірі $10,4 млрд, тоді як вакцина Pfizer принесла близько $22 млрд.
Moderna стверджує, що Pfizer/BioNTech без дозволу скопіювали технологію мРНК, яку Moderna запатентувала між 2010 і 2016 роками, задовго до появи COVID-19.
На початку пандемії Moderna оголосила, що не забезпечуватиме дотримання своїх патентів на COVID-19, щоб допомогти іншим розробити власні вакцини, особливо для країн із низьким і середнім рівнем доходу.
Але в березні 2022 року Moderna заявила, що очікує, що такі компанії, як Pfizer і BioNTech, поважатимуть її права інтелектуальної власності. Вона заявила, що не буде вимагати відшкодування збитків за будь-яку діяльність до 8 березня 2022 року.
У заяві Moderna йдеться, що Pfizer/BioNTech привласнили два типи інтелектуальної власності. Один із них стосувався структури мРНК, другий передбачав порушення, повʼязане з кодуванням повнорозмірного шиповидного білка.
Джерело: Економічна правда