ковід вакцина

Moderna подає до суду на Pfizer/BioNTech за порушення патентних прав на вакцину від COVID

Компанія Moderna подає до суду на Pfizer та її німецького партнера BioNTech за порушення патентних прав при розробці першої вакцини проти COVID-19, схваленої в США. Компанія стверджує, що вони скопіювали технологію, розроблену Moderna за роки до пандемії.

Про це пише Reuters.

У заяві Moderna йдеться, що позови, які вимагають відшкодування грошових збитків у невизначеному розмірі, були подані до окружного суду США в штаті Массачусетс та до окружного суду Дюссельдорфа в Німеччині.

«Ми подаємо ці позови, щоб захистити інноваційну технологічну платформу мРНК, яку ми запровадили, інвестували мільярди доларів у створення та запатентували протягом десятиліття, що передувало пандемії COVID-19», – заявив виконавчий директор Moderna Стефан Бансель.

Moderna Inc самостійно та Pfizer Inc у партнерстві з BioNTech SE були двома першими групами, які розробили вакцину від коронавірусу.

«Процес затвердження, який раніше тривав роками, завершився за кілька місяців, головним чином завдяки прориву в мРНК-вакцинах. Німецька компанія BioNTech також працювала в цій галузі, коли співпрацювала з американським фармацевтичним гігантом Pfizer», – нагадує агентство.

У грудні 2020 року Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США надало дозвіл на екстрене використання вакцини проти COVID-19 спочатку Pfizer/BioNTech, а через тиждень – Moderna.

Вакцина Moderna від COVID-19 – її єдиний комерційний продукт – принесла цього року дохід у розмірі $10,4 млрд, тоді як вакцина Pfizer принесла близько $22 млрд.

Moderna стверджує, що Pfizer/BioNTech без дозволу скопіювали технологію мРНК, яку Moderna запатентувала між 2010 і 2016 роками, задовго до появи COVID-19.

На початку пандемії Moderna оголосила, що не забезпечуватиме дотримання своїх патентів на COVID-19, щоб допомогти іншим розробити власні вакцини, особливо для країн із низьким і середнім рівнем доходу.

Але в березні 2022 року Moderna заявила, що очікує, що такі компанії, як Pfizer і BioNTech, поважатимуть її права інтелектуальної власності. Вона заявила, що не буде вимагати відшкодування збитків за будь-яку діяльність до 8 березня 2022 року.

У заяві Moderna йдеться, що Pfizer/BioNTech привласнили два типи інтелектуальної власності. Один із них стосувався структури мРНК, другий передбачав порушення, повʼязане з кодуванням повнорозмірного шиповидного білка.

Джерело: Економічна правда


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook