Лактовіт

Мікрофлора на сторожі жіночого здоров’я 

Упродовж останніх років дедалі більше уваги приділяється мікрофлорі. Виявилося, що бактерії, які живуть у кишечнику, сечостатевих та інших органах, відіграють неабияку роль у підтриманні здоров’я людини.

У середньому вага усіх мікроорганізмів людини становить 2 кг. Це мільярди різноманітних бактерій, які виробляють безліч біологічно активних речовин. Останні потрапляють у кров та розносяться по всіх органах. Крім того, мікрофлора конкурує з патогенними мікробами, не даючи їм змоги розмножуватися на слизових оболонках.

Наразі вже відомо, що дисбаланс мікрофлори, коли одні типи бактерій починають домінувати над іншими, призводить до численних порушень. Зокрема, це порушення в роботі імунітету, обміну речовин (ожиріння) та навіть психічні розлади.

лилия

Мікробіота статевих органів та жіноче здоров’я 

Що стосується мікрофлори жіночих статевих органів, то вона відіграє важливу роль у підтриманні жіночого здоров’я. Встановлено, що порушення нормальної мікробіоти нерідко веде до розвитку вагінальних дисбіозів (вагінозів), кандидозів та навіть вагінітів (запалення слизової оболонки піхви).

Бактеріальні вагінози розглядаються як порушення екосистеми піхви, за якого зменшується кількість корисних лактобактерій. Натомість їхнє місце займають анаеробні бактерії.

Наявність вищезгаданих захворювань суттєво збільшує вірогідність несприятливого перебігу вагітності. Зокрема, це можуть бути передчасні пологи чи мимовільні викидні.

Крім того, встановлено, що тривалі запальні процеси можуть спричинити розвиток онкологічних захворювань. Відомо, що бактеріальні вагінози підвищують ризик розвитку пухлин у шийці матки [1,2].

Як нормалізувати мікробіоту?

Бактеріальні вагінози та інші захворювання сечостатевої системи, спричинені дисбалансом мікрофлори, наразі успішно лікуються. Для цього застосовуються антибіотики. Як правило, достатньо використання місцевих антибактеріальних препаратів, які знищують патогенну та умовно-патогенну флору, що призводить до одужання.

У деяких випадках доводиться застосовувати системні антибіотики (у вигляді таблеток чи ін’єкцій). Варто зазначити, що використання таких препаратів пов’язане з низкою побічних ефектів[3,4]. З огляду на це лікарі спочатку пропонують терапію місцевими антибіотиками, які вважаються безпечнішими, ніж системні.

Попри наявні методи лікування, бактеріальні вагінози часто повторюються. За статистикою, у перші три місяці рецидиви спостерігаються приблизно у 30 % жінок, які проходили первинне лікування антибіотиками. А через 9 місяців після лікування рецидиви трапляються у 80 % випадків. Така картина свідчить про те, що проблема бактеріальних вагінозів не лежить лише у площині патогенних мікробів, які підлягають знищенню.

Лактовіт Форте

«Лактовіт Форте» – гармонія жіночого здоров’я 

Виникнення і розвиток подібних патологічних процесів сечостатевої системи є сукупністю низки й інших складових, які наразі вивчені недостатньо. Зокрема, це і стан нормальної мікрофлори у піхві. З огляду на це лікування дисбіозів сечостатевої системи, окрім антибіотиків, передбачає застосування препаратів, які нормалізують мікробіоту. Це пробіотичні препарати, які збагачують організм корисними бактеріями. Одним із таких є «Лактовіт Форте».

Це комбінований препарат, до складу якого входить молочнокисла пробіотична бактерія Bacillus coagulans. Ця бактерія утворює спори, які добре переносять усі технологічні процеси (на етапі виробництва), а також не руйнуються під впливом шлункового соку та жовчі. Крім того, до складу «Лактовіт Форте» входить фолієва кислота та вітамін В12 (ціанокобаламін).

Завдяки властивостям спор Bacillus coagulans може проростати у вегетуючі форми – зрілі форми бактерій, які продукують молочну кислоту та низку інших важливих для жіночого здоров’я біологічно активних речовин.

«Лактовіт Форте» відновлює власну мікробіоту та не заміщує індивідуальної флори людини. Компоненти препарату стимулюють імунітет та посилюють процес кровотворення.

РОЗІГРАШ 5 сертифікатів Сільпо 100грн – дайте відповідь на 5 питань!

Джерела: 

  1. Синчихин С. П. Современные аспекты бактериального вагиноза: научное издание / С. П. Синчихин, О. Г. Черникина, О. Б. Мамиев // Акушерство и гинекология. – 2013. – № 8. – С. 19–24.
  2. Marrs C. N. Evidence for Gardnerella vaginalis uptake and internalization by squamous vaginal epithelial cells: implications for the pathogenesis of bacterial vaginosis / C. N. Marrs, S. M. Knobel, W. Q. Zhu, S. D. Sweet, A. R. Chaudhry, D. J. Alcendor // Microbes Infect. – 2012. – Vol. 14, No 6. – P. 500–508.
  3. Плахова К. И. Бактериальный вагиноз: протокол ведения больных / К. И. Плахова // Венеролог. – 2007. – № 4. – С. 10–16.
  4. Tomusiak A. Antibiotic resistance of Gardnerella vaginalis isolated from cases of bacterial vaginosis / A. Tomusiak, M. Strus, P. B. Heczko // Ginekol. Pol. – 2011. – Vol. 82, No 12. – P. 900–904.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.com.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook