Масаж стоп допоможе відновити режим сну та зменшити тривожність у жінок

Нове дослідження вчених з клініки Мейо в США показує, що масаж ніг може допомогти мінімізувати ряд поширених симптомів менопаузи у жінок, включаючи порушення сну та тривожність.

Результати дослідження опубліковані в журналі Menopause.

Під час менопаузи дефіцит естрогену може призвести до ряду проблем із фізичним і психічним здоров’ям, включаючи безсоння, припливи, головні болі та занепокоєння.

Вченим вдалося з’ясувати, що рефлексотерапія допомагає покращити фізичне та психічне здоров’я. Повідомляється, що масаж стоп допомагає людям розслабитися, зменшити стрес і відновити баланс тіла. Попередні дослідження показали, що рефлексотерапія стоп є ефективним засобом для зменшення стресу та втоми у жінок під час менопаузи.

Результати дослідження показали, що масаж стоп під час менопаузи збільшує середню добову тривалість сну і знижує рівень втоми та занепокоєння.

«Порушення сну, втома та тривога – це симптоми менопаузи. Це невелике дослідження показує, як масаж стоп може зменшити ці неприємні симптоми у жінок під час менопаузи», – сказала автор дослідження Стефані Фаубіон.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook