Японські науковці встановили, що рідина, яка використовується для полоскання ротової порожнини, може пригнічувати COVID-19.
Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.
Фахівці з Університету Хоккайдо провели дослідження, під час якого проаналізували зв’язок між комерційно доступними рідинами для полоскання рота і коронавірусом.
В ході дослідження експерти приділили увагу речовині – цетилпіридинію хлорид.
Виявилось, що цетилпіридинію хлорид здатен пригнічувати SARS-CoV-2 в ротовій порожнині за рахунок руйнування ліпідної мембрани, яка оточує вірус. Перевагою речовини науковці називають відсутність смаку і запаху.
Упродовж 10 хв після полоскання ротової порожнини засобом, який містить цетилпіридинію хлорид, спостерігається пригнічування інфекції.
«Що найбільш важливо, низькі концентрації цієї речовини в рідині для полоскання рота захищають одразу від чотирьох штамів COVID-19», – каже автор дослідження.
Нагадуємо, цетилпіридинію хлорид – антисептик, що належить до групи четвертинних амонієвих сполук. Діє як катіоноактивний детергент. Четвертинні амонієві сполуки зв’язуються з цитоплазматичною мембраною бактеріальної клітини, проникаючи крізь її поверхню. Внаслідок чого відбувається збільшення проникності цитоплазматичної мембрани щодо низькомолекулярних сполук, головним чином – до іонів калію.
Джерело: Дивогляд