Лікарі спростували небезпечний міф про ВІЛ-інфекцію

Навколо ВІЛ досі існує багато міфів. Це може негативно впливати на сприйняття ВІЛ-позитивних людей і їхнє життя загалом. Крім того, ВІЛ-інфекцію можна стримувати та лікувати.

Про це розповіли в Telegram-каналі НСЗУ.

Популярні міфи про ВІЛ

  • ВІЛ передається повітряно-крапельним шляхом

Це не правда. ВІЛ не передається через дотик, сльози, слину, піт або сечу.

Якщо людина ВІЛ-позитивна, ви можете її обійняти або поцілувати, потиснути їй руку, перебувати в одному приміщенні, користуватися спільними побутовими речами на кшталт столових приладів, спортивного інвентарю тощо.

ВІЛ передається тільки через обмін такими тілесними рідинами з ВІЛ-інфікованим: кров, грудне молоко та фізіологічні виділення зі статевих органів.

  • Мати обов’язково заразить новонароджену дитину

Жінки можуть народити повністю здорову дитину. Єдине, варто спостерігатись у лікаря та отримувати призначене лікування. Тому якщо вірус у матері перебуває в пригніченому стані, то цілком імовірно, що дитина народиться здоровою.

  • ВІЛ можна вилікувати народною медициною

Народна медицина не допоможе проти ВІЛ-інфекції. Через виникнення цього міфу з’явилися занадто сумнівні та навіть небезпечні методи лікування.

Наприклад, “очищення незайманою”, який виник у країнах Африки. Вірили, що секс зі цнотливою дівчиною нібито може вилікувати від ВІЛ. Це призвело до неодноразових випадків зґвалтування юних дівчаток і навіть новонароджених дітей. У результаті багато з них інфікувалися.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook