За допомогою лінз можна скоригувати короткозорість і далекозорість, астигматизм і навіть змінити колір очей.
Однак іноді люди забувають про те, як правильно користуватися лінзами. Що буде, якщо заснути в лінзах і якщо плавати, не знімаючи їх, розповів Дмитро Павленко лікар-офтальмолог.
За словами офтальмолога Дмитра Павленка, якщо ви носите контактні лінзи, то, напевно, бувало, що ви в них засинали. А прокинувшись – відчували як мінімум сильну сухість очей.
Насправді тимчасове почервоніння та сухість в очах, через що важко зранку зняти лінзи – це лише вершина айсберга. Для очей важливо отримувати кисень і зволоження. Тому офтальмологи не рекомендують спати в лінзах взагалі.
Навіть у тих, що мають позначку день та ніч. Коли око пересихає, а людина намагається зняти лінзу – це може пошкодити передню прозору частину ока (рогівку). Також це підвищує ризик отримати інфекцію ока.
Що ще не можна робити у лінзах?
За словами лікаря, потрібно дотримуватися гігієни, не носити лінзи більше терміну придатності, і не тільки не спати в них, а й не плавати. Також потрібно регулярно міняти контейнер та не терти очі брудними руками. Дотримуючись цих порад, ви зможете максимально насолоджуватися позитивними моментами лінз і якісним зором без неприємних ускладнень.
Джерело: Факти Здоров’я
Читайте також:
Читайте також:





