Лікар пояснив, чому не можна спати та плавати в лінзах

За допомогою лінз можна скоригувати короткозорість і далекозорість, астигматизм і навіть змінити колір очей.

Однак іноді люди забувають про те, як правильно користуватися лінзами. Що буде, якщо заснути в лінзах і якщо плавати, не знімаючи їх, розповів Дмитро Павленко лікар-офтальмолог.

За словами офтальмолога Дмитра Павленка, якщо ви носите контактні лінзи, то, напевно, бувало, що ви в них засинали. А прокинувшись – відчували як мінімум сильну сухість очей.

Насправді тимчасове почервоніння та сухість в очах, через що важко зранку зняти лінзи – це лише вершина айсберга. Для очей важливо отримувати кисень і зволоження. Тому офтальмологи не рекомендують спати в лінзах взагалі.

Навіть у тих, що мають позначку день та ніч. Коли око пересихає, а людина намагається зняти лінзу – це може пошкодити передню прозору частину ока (рогівку). Також це підвищує ризик отримати інфекцію ока.

Що ще не можна робити у лінзах?

За словами лікаря, потрібно дотримуватися гігієни, не носити лінзи більше терміну придатності, і не тільки не спати в них, а й не плавати. Також потрібно регулярно міняти контейнер та не терти очі брудними руками. Дотримуючись цих порад, ви зможете максимально насолоджуватися позитивними моментами лінз і якісним зором без неприємних ускладнень.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook