Лікар пояснила, як за допомогою хобі можна збільшити тривалість життя

Професор-невролог Сьюзен Магсамен проаналізувала низку досліджень, які переконливо обґрунтували роль мистецтва у здоров’ї мозку. Вона пояснює, що мистецтво здатне збільшити тривалість життя.

Здорова дієта та фізичні вправи є двома основними складовими основи довгого та здорового життя. Проте, згідно з дослідженнями, й інші чинники, як-от позитивний настрій і насичене соціальне життя, також відіграють роль.

За словами провідного невролога, просте заняття мистецтвом може збільшити тривалість життя на десять років.

Різноманітні щоденні мистецькі практики можуть бути дуже ефективними для зниження рівня стресу, мінімізації проблем із фізичним і психічним здоров’ям і допомоги в навчанні навіть у більш пізньому віці.

Професорка пояснює, що 45-хвилинне заняття будь-яким видом мистецтва, від розфарбовування до музики, знижує рівень основного гормону стресу, відомого як кортизол, і може допомогти зробити життя щасливішим і здоровішим.

Область її досліджень зосереджена на нейроестетиці або нейромистецтві, які детально вивчають вплив мистецтва на мозок.

Вона навела приклад чоловіка з хворобою Альцгеймера, який уперше за 10 років упізнав свого сина, налаштувавшись на плейлист з улюбленими піснями.

На думку Магсамен, музика і спів активують блукаючий нерв, допомагаючи задіяти парасимпатичні системи і змушуючи нас почуватися спокійніше й оптимістичніше.

Крім музики, професор також відзначає помітний ефект таких захоплень, як поезія, робота з глиною, в’язання, розфарбовування, відвідування інтерактивних арт-інсталяцій, які стирають межі між мистецтвом і глядачем.

“Навіть запах чогось, що ви любите або вважаєте позитивним, може значно покращити чи змінити ваш настрій. Тож дістаньте свічки, які ви зберігали для особливого випадку”, – пропонує Сьюзен Магсамен.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook