Крапку у конфлікті між АМКУ та виробником «Протефлазіду» поставив Верховний Суд

Влітку 2020 року Антимонопольний комітет наклав штраф у розмірі 3 210 464 гривень на фармкомпанію «Екофарм» (рішення АМКУ №430-Р від 10 липня 2020 року). Як вважає АМКУ, розробник і виробник противірусного препарату «Протефлазід» порушив закон «Про захист від недобросовісної конкуренції», коли опублікував на сайті компанії науковий звіт Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України, в якому зазначалося, що діюча речовина препарату може гальмувати реплікацію/розмноження коронавірусів. Ця публікація, на думку АМКУ, «поширює неправдиву інформацію». Антимонопольний комітет, крім цього, вважає, що гуманітарна допомога, яку фармвиробник надавав медичним установам, безкоштовно поставляючи свій препарат для медичних працівників, дала компанії конкурентні переваги.

У грудні 2020 року Господарський суд Києва скасував штраф, вказавши, що наукові звіти компанії не є рекламою, а також, що АМКУ не надав доказів щодо отримання виробником конкурентних переваг. Тоді суд зазначив, що «Протефлазід» – рецептурний препарат, тому інформація з наукового звіту призначена для медиків, а отже, твердження Антимонопольного комітету про «рекламний» вплив цього документа на широкого споживача не відповідають дійсності.

Не змінило ситуацію й звернення АМКУ в апеляційну інстанцію: колегія Північного Апеляційного Господарського суду Києва вивчила аргументи АМКУ і компанії «Екофарм» та в квітні 2021 року вирішила апеляційну скаргу Антимонопольного комітету залишити без задоволення.

Відомо також, що АМКУ наполягав на своїй правоті, вказавши, що в інструкції до ліків не має згадки про COVID-19. Але суд погодився з позицією виробника: в інструкції до противірусного препарату «Протефлазід» прямої дії зазначено, що він використовується при лікування ГРВІ, а коронавіруси віднесені до збудників гострих респіраторних інфекцій.
10 серпня 2021 року Касаційний господарський суд в складі Верховного Суду України поставив крапку, залишивши скаргу АМКУ без задоволення. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Джерело: med.oboz.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook