Коли чекати на появу мРНК-вакцини проти ВІЛ?

З моменту появи вірусу імунодефіциту людини знання про те, як він впливає на організм, розширилися. Хоча ліків від ВІЛ наразі не існує, медицина пропонує дієві варіанти антиретровірусного лікування.

Шлях до розробки вакцини від ВІЛ тернистий і важкий. Нещодавно компанія Johnson & Johnson (J & J) заявила, що її експериментальна аденовірусна вакцина проти ВІЛ неефективна для запобігання інфікування жінок. Тому зараз все більше надій на препарати, в яких застосовуються мРНК-технології.

Що відомо про мРНК-вакцини від ВІЛ?

Згідно з регістром клін.випробувань Національної медичної бібліотеки США, ранні випробування мРНК-вакцини від ВІЛ можуть розпочатися вже цього місяця. У вакцині-кандидаті використовується технологія, розроблена компанією Moderna – ця ж технологія використовується й у її вакцини проти коронавірусу.

У запланованому на вересень клінічному дослідженні I фази науковці будуть перевіряти мРНК-вакцину eOD-GT8 60 mer (мРНК-1644) і ад’юванта мРНК вакцини (mRNA-166v2-Core) у здорових дорослих.

У фазі I випробування з використанням технології компанії Moderna вакцина мРНК буде містити інструкції для білка, який стимулює імунну систему таким же чином, як і в більш ранніх долідженнях Scripps Research і IAVI. У дослідженні візьме участь 56 здорових людей, на них будуть перевірені 2 версії вакцини-кандидата:

• 2 групи отримають суміш 2-х вакцин-кандидатів;
• 2 інші – ту чи іншу вакцину.

Вчені перевірять, чи викликає вакцина потрібну імунну відповідь, а також стежитимуть за безпекою препарату. Поки залишається сподіватися, що одна з вакцин успішно пройде клінічні випробування, виявиться як безпечною, так і ефективною, й отримає схвалення регулятора.

Джерело: med.oboz.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook