дієта

Інтервальне голодування може нашкодити жіночому організму – дослідження

Інтервальне голодування – це режим харчування, в основі якого лежить чергування між періодами голодування і прийомами їжі.

Нещодавно вчені виявили, що в деяких випадках така дієта може бути шкідливою для жіночого здоров’я.

Результати дослідження опубліковані в журналі ObesityTrusted Source.

Інтервальне голодування має кілька програм:

  • 16-8 – потрібно пропустити сніданок і приймати їжу тільки з полудня (дванадцяти годин) і до восьмої вечора;
  • стоп – щотижневе добове утримання від їжі протягом доби, наприклад, від обіду одного дня до обіду наступного;
  • 5-2 – п’ять днів на тиждень харчуватися за звичайною схемою, а двічі на тиждень обмежувати надходження калорій – не більше п’ятисот кілокалорій в день.

Деякі дослідження показали, що інтервальне голодування може впливати на гормони, зокрема на репродуктивні жіночі гормони.

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Чикаго, показало, що інтервальне голодування має мінімальний вплив на жіночі гормони. Але це стосується тільки жінок, які мали ожиріння. Однак дегідроепіандростерон / DHEA – стероїдний гормон, який синтезується в корі наднирників, суттєво знизився, що може негативно позначитися на здоров’ї жінці.

«У дослідженні взяли участь 23 жінки, за якими ми спостерігали протягом 8 тижнів», – зазначив автор дослідження Тім Спектор.

Через 8 тижнів всі учасниці втратили зайву вагу. Вчені спостерігали зниження маси тіла, жирової маси, рівня інсуліну та інсулінорезистентності. Це свідчить про те, що інтервальне голодування може в деяких випадках допомогти, наприклад, схуднути та запобігти прогресуванню переддіабету до діабету.

Однак науковці застерігають, що така дієта може підійти не всім і іноді може викликати непередбачувані наслідки.

Джерело: MedicalNewsToday


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook