Інноваційна терапія дозволить забути про хронічний біль у попереку

Результати дослідження свідчать про покращення стану та рухливості пацієнтів.

Група дослідників із Університетів Кертіна та Маккуорі (Австралія), схоже, розробили інноваційну терапію, яка дозволить забути про біль в попереку.

Щоб впоратися з хронічними болями в попереку та забути про страждання, вчені пропонують пройти когнітивно-функціональну терапію. Її ефективність була перевірена у дослідженні, в якому взяли участь 500 осіб, що страждають через хронічний біль. Загалом учасники пройшли два десятки фізіотерапевтичних практик протягом 12 тижнів, у тому числі індивідуальні сеанси з клініцистами. Учасники також повторно відвідали спеціалістів за пів року після закінчення терапії.

Результати дослідження свідчать про те, що всі учасники заявили про поліпшення свого стану, а також значне поліпшення рухливості й болю.

Терапія була розроблена професором Пітером О’Салліваном. Він вважає, що використовуючи психологічний і фізичний підхід, можна значно покращити життя пацієнтів із хронічним болем у попереку. По-перше, терапія передбачає психологічні інструменти, які дозволять пацієнтові справлятися зі своїм станом, по-друге, пацієнтів навчають рухатися так, щоб зменшити біль.

О’Салліван також зазначає, що нове лікування є індивідуальним і ґрунтується на особливостях конкретної людини та її досвіду життя з больовим синдромом. Крім того, фізіотерапевти дають пацієнтам підказки, які допоможуть зробити рухи вмілими та зменшать ризик виникнення різкого болю.

Дослідники також зазначають, що ефект від інноваційної терапії разом зі зменшенням болю та стресу зберігався до одного року.

Згідно з дослідженням, понад 80% пацієнтів, які пройшли терапію, були задоволені результатами, відзначаючи психологічні переваги можливості рухатися з новою впевненістю.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook