миття рук

Хвороба брудних рук: через війну на ротавірус все частіше хворіють діти

За 6 місяців 2022 року в Україні було зареєстровано 3 533 випадки ротавірусного ентериту, з них 3 388 — у дітей. Зокрема, захворіли 342 дитини віком до 1 року, 1 982 дитини віком 1–4 роки, 856 дітей у віці 5–9 років, 180 дітей віком 10–14 років, 28 дітей у віці 15–17 років. Серед дорослих зареєстрували 145 випадків захворювання.

Про це інформує Центр громадського здоров`я МОЗ України.

За цей період зареєстрували 8 спалахів ротавірусного ентериту, унаслідок яких постраждали 49 людей, з них 44 дитини. Найчастіше спалахи виникали в:

  • пунктах для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб — 6 (75,0%),
  • дошкільних закладах — 2 (25,0%).

Зазначається, що ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок.

Джерелом хвороби є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час прийму їжі.

Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні й часто починаються із блювання. Потім настає часта діарея, що триває протягом чотирьох-восьми днів. Також характерна субфебрильна температура (37–37,5ºС). Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми, такі як втрата апетиту, зневоднення.

Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає насамперед боротьбу зі зневодненням.

Основними методами профілактики є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин.

В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

Дотримуватися гігієни зараз під час війни дуже важливо, адже це допоможе вберегти життя. Раніше ми писали, як правильно мити руки та дотримуватися гігієни. Ці прості рекомендації допоможуть зберегти здоров’я і життя.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook