Німецькі вчені з університетської лікарні Шаріте в Берліні провели дослідження, в якому довели, що собаки і коти можуть передавати своїм господарям стійкі до ліків мікроби. Крім того, було виявлено, що і люди також можуть інфікувати своїх вихованців небезпечними мікроорганізмами.
Однак дослідники підкреслили, що ризик перехресного зараження наразі низький.
«Наші результати підтверджують, що обмін полірезистентними організмами між тваринами та їхніми власниками можливий», – заявила керівник дослідження Каролін Хакманн.
Роль домашніх тварин, як потенційних резервуарів мікроорганізмів з множинною лікарською стійкістю (МЛС) до лікування більш ніж одним антибіотиком викликає занепокоєння у всьому світі.
За словами вчених, це відбувається, коли мікроби, що викликають інфекцію, еволюціонують і стають стійкими до ліків, призначених для їхнього знищення.
За оцінками, в 2019 році стійкі до протимікробних препаратів інфекції стали причиною майже 1,3 млн смертей і були пов’язані з майже 5 млн смертей у всьому світі. Щоб з’ясувати, чи відіграють коти та собаки роль у поширенні МЛС, дослідники зібрали аналізи у 2 891 госпіталізованого пацієнта, а також у собак та котів, які жили в їхніх будинках.
Секвенування цілого геному підтвердило, що лише одна з пар, що збігаються, була генетично ідентичною у собаки та її власника.
Хоча рівень обміну між пацієнтами лікарні та їхніми домашніми тваринами дуже низький, носії можуть виділяти бактерії в навколишнє середовище протягом місяців і бути джерелом інфекції для інших більш вразливих людей, зазначила Хакманн.
Джерело: Факти Здоров’я