Гепарин: мазь чи крем?

Гепаринова мазь – лікарський засіб, який полегшує біль, знімає запалення та позбавляє тромбів. Але варто зауважити, що аж ніяк не всі засоби з гепарином є ліками. Інколи він трапляється й у складі косметичних засобів, наприклад, деяких кремів для догляду за шкірою. У цьому матеріалі ми розглянемо, чим саме лікарські засоби відрізняються від косметичних, а також визначимо, яку форму краще використовувати. 

Що таке гепарин?

Гепарин – це натуральний антикоагулянт, що виробляється в організмі людини і деяких тварин. Він має властивість зменшувати згортання крові, завдяки чому запобігає утворенню тромбів у кровоносних судинах. Цю речовину навчилися добувати, а згодом і синтезувати для використання в медицині. Гепарин є діючою речовиною засобів проти тромбозу та емболії, а також його застосовують для профілактики цих станів. Він вводиться в організм за допомогою ін’єкцій або застосовується місцево у формі мазі. Гепарин також використовується в косметології для зменшення зморшок, оскільки він покращує кровообіг та живлення шкіри. У такому разі найбільш популярною формою є крем.

У яких випадках гепаринова мазь може стати в пригоді?

Гепаринова мазь може допомогти в різних ситуаціях. Ось декілька з них:

  • Тромбоз і варикоз. Гепаринова мазь може допомогти зменшити біль, запалення та набряк, які виникають під час тромбозу та варикозу. Крім того, вона зменшує ризик утворення тромбів у кровоносних судинах.
  • Гематоми. Гепаринова мазь зменшує біль та запалення, які виникають під час ударів, синців та інших травм.
  • Застійні явища. Мазь зменшує вираженість запалення та біль у разі застійних явищ, таких як ревматоїдний артрит, остеоартрит тощо.
  • Зморшки та пігментні плями. Гепаринова мазь може допомогти покращити стан шкіри, зменшити зморшки та пігментні плями.

Важливо зазначити, що гепаринова мазь не є універсальним засобом і її застосування має бути рекомендоване лікарем залежно від конкретної ситуації та стану здоров’я пацієнта.

Лікарські чи косметичні засоби?

Гепарин також є активним компонентом багатьох косметичних засобів. Що цікаво – їх радять людям з медичними проблемами. Та чи правильно це? Давайте розбиратися. Для початку визначимо, що є лікарським, а що косметичним засобом. Згідно з чинним законодавством України, лікарський засіб – це будь-яка речовина чи комбінація речовин, що призначена для лікування або профілактики захворювань у людей. Косметичний засіб – це препарат, призначений для догляду за шкірою, нігтями, волоссям чи ротовою порожниною. На відміну від ліків, косметика має суто естетичні, іноді профілактичні функції (але не лікувальні). А ось ще декілька важливих відмінностей:

  • Ефективність. Лікарські засоби (та сама гепаринова мазь) мають вищу ефективність порівняно з косметичними. Це пов’язано з тим, що ліки мають вищу концентрацію активних інгредієнтів, які можуть проникати глибше в шкіру та впливати на причину проблеми. Крім того, лікарські засоби проходять більш сувору перевірку перед тим, як надійти на ринок, що забезпечує їхню високу ефективність та безпеку.
  • Призначення. Лікарські засоби мають чітко визначене призначення та можуть використовуватися лише за рекомендаціями лікаря або за вказівкою в інструкції до препарату. Це забезпечує і високу безпеку використання лікарських засобів, а також запобігає недоцільному використанню препарату.
  • Контроль якості. Лікарські засоби проходять більш суворий контроль якості порівняно з косметичними. Це забезпечує високу якість таких засобів та знижує ризики для здоров’я.
  • Побічні реакції. Лікарські засоби можуть мати побічні реакції, але вони частіше відомі та досліджені. Крім того, лікар може контролювати побічні реакції та призначити необхідну терапію, якщо вони виникають.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Мазь чи крем – що вибрати?

Сьогодні в аптеках можна знайти як лікарські, так і косметичні засоби з гепарином. До перших належать, зокрема, мазі, а до других – креми. Постає закономірне питання – що обрати? Спойлер: для лікування лікарі радять мазь, і ось чому.

По-перше, мазь має більш густу текстуру, що дозволяє їй краще прилягати до шкіри та утворювати захисний бар’єр на поверхні. Це допомагає активному компоненту гепарину краще проникати в шкіру та досягати потрібного шару тканин, де він здатен виконувати свою функцію.

По-друге, мазь має довшу тривалість дії порівняно з кремом. Крем зазвичай містить більше водної складової та менше жирної, тому він швидко вбирається в шкіру та не має тривалої дії. З іншого боку, мазь містить більше жирних складників та менше води, що забезпечує їй довшу тривалість дії та більш інтенсивний ефект.

По-третє, мазь має більш пряму дію на запалення та біль, оскільки вона наноситься безпосередньо на пошкоджену тканину й утворює на ній захисний шар. Завдяки цьому мазь може допомогти зняти біль і запалення швидше та більш ефективно.

З огляду на переваги саме мазі, фармацевтична фабрика «Вішфа» створила лікарський засіб – гепаринову мазь, що є антикоагулянтом прямої дії з вираженою протизапальною та знеболювальною дією. Гепаринова мазь від «Вішфа» містить оптимальну концентрацію гепарину, що дозволяє йому діяти ефективно та гарантує високий рівень безпеки. Крім того, сама форма мазі дає змогу забезпечити швидке та ефективне проникнення активного компоненту гепарину в шкіру, що сприяє досягненню більш якісного результату під час лікування.

Саме тому, коли людина звертається по допомогу з медичною проблемою, то і лікарі, і фармацевти радять саме засіб для лікування – ГЕПАРИНОВУ МАЗЬ!

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook