Биофарма

Фармацевтична компанія «Біофарма» закриває потребу України в препаратах крові на 100%

Фармацевтична компанія «Біофарма» закриває потребу внутрішнього ринку в препаратах крові на 100%, також вона може відновити їх експорт.

Про це заявила директор мережі плазмацентрів компанії Оксана Мулярчук в інтерв’ю агенству «Інтерфакс-Україна».

“Потреба в препаратах крові на сьогодні закрита на 100%, ми закриваємо потребу всіх лікарень та військових госпіталів”, – повідомила вона агентству.

Мулярчук пояснила, що потреба в таких препаратах із початку війни скоротилася, зокрема через те, що значна частина онкологічних пацієнтів, які потребують таких препаратів, виїхала за кордон.

При цьому вона наголосила, що МОЗ постійно моніторить наявність запасів препаратів крові на складах.

Крім того, за словами Малярчук, «Біофарма» почала відновлювати роботу своїх плазмацентрів. Так, протягом двох місяців із початку війни працювали плазмацентри у Черкасах та Сумах, які заготовляли лише компоненти крові, а на початку травня компанія відновила роботу центрів із забору плазми у Черкасах та Кам’янському, запускає роботу центру у Сумах.

“На жаль, у нас є центри, в яких ми поки що не можемо відновити роботу. Наприклад, у Харкові ми не можемо відновити роботу через воєнні дії. У Києві робота плазмацентру не відновлена з технічних причин – ми чекаємо на можливість обладнати бомбосховище в будівлі, де він розташований”, – сказала вона.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook