Експерти назвали основні ознаки емоційного вигорання

Емоційне вигорання – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, який посилюється з часом. Особливо схильними до вигорання на роботі є люди, які працюють у сфері «людина- людина», тобто чия робота пов’язана зі спілкуванням з людьми.

Основні ознаки вигорання полягають у відчутті виснаженості, зниженні енергії та втомі. Інші ознаки можуть включати дратівливість, зниження ефективності та навіть депресію.

«Якщо працівник почувається перевантаженим, недооціненим і він щодня виконує одну й ту ж саму роботу, то, ймовірно, він відчує емоційне вигорання», — розповідає психолог Брайлі.

Як боротися з емоційним вигоранням?

Перш за все, за словами психолога слід намагатися знизити рівень стресу. Наприклад, у цьому допоможе медитація, йога, прогулянки на свіжому повітрі після роботи.

Крім того, важливо розуміти свої межі та не перевантажувати себе роботою. Слід відводити час на відпочинок та займатися тими речами, що приносять задоволення.

Психолог нагадує, що емоційне вигорання – це серйозна проблема, яка може вплинути на різні аспекти життя. Якщо у людини всі ознаки емоційного вигорання, то не варто це ігнорувати. Слід розібратися з причинами та знайти шляхи подолання цього стану.

Психотерапевти можуть допомогти розібратися з причинами виникнення вигорання та знайти шляхи подолання цього стану.

Джерело: HealthLine


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook