вакцинація від ковід

Другий бустер усім охочим та вакцинація дітей: МОЗ оновило правила

В Україні дозволили другу бустерну дозу вакцини від коронавірусу для всіх бажаючих. При цьому робити перший бустер дозволили раніше, ніж було до цього. Також МОЗ схвалило вакцинацію дітей віком від 5 років.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.

«Щоб якнайбільше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті в результаті COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюваннями та людям віком 60+», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Друга доза бустера дозволяється всім повнолітнім з інтервалом не менше 4 місяців після першої бустерної дози.

Також МОЗ затвердило нові схеми вакцинації відповідно до рекомендацій WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з імунізації.

Важлива зміна – МОЗ схвалило вакцинацію дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Джерело: Слово і Діло


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook